Facebook Google+ Twitter

Dzieci z Wojnowic zwiedziły Muzeum Narodowe w Poznaniu

Na początku marca klasa II ze Szkoły Podstawowej im. Bernarda Chrzanowskiego wybrała się do Muzeum Narodowego w Poznaniu.

Uczniowie SP Wojnowice w Muzeum Narodowym w Poznaniu / Fot. Justyna BartkowiakNa początku marca klasa II ze Szkoły Podstawowej im. Bernarda Chrzanowskiego wybrała się do Muzeum Narodowego w Poznaniu. Dla dzieci był to pierwszy taki wyjazd - tym ciekawszy, że zwiedzanie zostało połączone z warsztatem plastycznym.

Oglądaj galerię: Marcowa wizyta w poznańskim muzeum

Dzieci wykazały duże zainteresowanie obrazami, w tym kolekcją obrazów Raczyńskich, którzy pochodzą z naszej wsi. Stwierdziły, że muzeum to miejsce pełne tajemnic. Zapoznały się z podstawowymi tematami obrazów: portretem, martwą naturą, pejzażem i sceną rodzajową.

Poprzez spotkanie ze sztuką kształtujemy u dzieci wyobraźnię, aktywność i uczucia, zwiększając przy tym wrażliwość na piękno. Lekcja muzealna dostarczyła dzieciom nowych doświadczeń i uczyła szacunku do przeszłości. Odwiedziny w muzeum pozwoliły uczniom poznać bogactwo kultury naszego kraju naszych rodaków, kształtując nawyk korzystania z tego rodzaju dóbr kultury.

Dziękujemy pani Marcie, pracownicy muzeum, za ciekawe spotkanie ze sztuką, które było połączone z warsztatem plastycznym. Przez chwilę uczniowie poczuli się artystami. Po powrocie do szkoły bardzo często wspominają wyjazd do Poznania. Pełni wrażeń, już myślą o powrocie do muzeum.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Antoś N.
  • Antoś N.
  • 08.04.2011 20:45

Całe W-24... Nie wiem nawet jak komentarze były by napisane, zawsze znajdzie się oszołom i czerwoną łapkę postawi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.03.2011 20:26

Wojnowice, mała wieś, garstka uczniów a jakże wielkie zaangażowanie nauczycieli. Czytając relacje autorki o Wojnowicach,sposób w jaki prowadzone tam są zajęcia, naprawdę należy się pochwała gronu pedagogicznemu. Są przykładem godnym naśladowania. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo były zadowolone.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzieci pierwszy raz były w Muzeum, to na pewno im się spodobało i są pełni wrażeń. Dla maluchów to przeżycie i atrakcja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.