Facebook Google+ Twitter

Dzieci ze wsi Bakrang w Nepalu nie mają gdzie się uczyć. Każdy z nas może pomóc odbudować szkołę

Dzieci ze wsi Bakrang nie mają gdzie się uczyć. Ich szkoła legła w gruzach podczas kwietniowego trzęsienia ziemi w Nepalu. Każdy z nas może pomóc w odbudowie szkoły.

 / Fot. Mat. organizatorów zbiórki"25 kwietnia 2015 roku ogromne trzęsienie ziemi zniszczyło Nepal, jeden z najbiedniejszych krajów świata. Poznański podróżnik Maciej Pastwa, kilka dni po trzęsieniu, dotarł do wsi Bakrang w dystrykcie Gorkha, oddalonej o 50 km od epicentrum. Wraz ze Stowarzyszeniem "Lepszy Świat" postanowił odbudować zniszczoną szkołę, do której uczęszczało 300 uczniów. Tylko 60% Nepalczyków potrafi czytać i pisać, dlatego budowa szkoły jest szczególnie ważna. Naszym celem jest odbudowa szkoły o powierzchni 500 m2, składającej się z 14 sal. Prace budowlane rozpoczniemy w listopadzie 2015 roku" - czytamy na stronie projektu w serwisie PolakPotrafi.pl.

Do 8 września pomysłodawcom projektu udało się zebrać 37613 zł. Projekt zostanie ufundowany jeśli do 1 października 2015 r. otrzyma co najmniej 100 tys. zł wsparcia.

Trzęsienie ziemi w Nepalu zniszczyło 626 tys. budynków. Trzy z czterech budynków we wsi Bakrang nadaje się tylko do rozbiórki. Tylko jeden można uratować. Celem projektu jest wybudowanie dwupoziomowego budynku o powierzchni 500 metrów kwadratowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.