Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6974 miejsce

Dzieci ze Zduńskiej Woli na nielegalnym wypoczynku

Dodała do mnie informacja, iż MGUKS Pogoń Zduńska Wola z siedzibą w Zduńskiej Woli przy ul. Łaskiej 19, organizuje nielegalny wypoczynek dzieci na obozie sportowym w Nowej Rudzie w województwie dolnośląskim.

 / Fot. InternetNa obóz sportowy zorganizowany przez Miejsko Gminny Uczniowski Klub Sportowy Pogoń Zduńska Wola pojechały dwie grupy, starsza grupa dziewcząt i grupa chłopców rocznik 2004 i młodsze.
Koszt wyjazdu za dzieci pokrywali rodzice w kwocie od 950 zło do 650 zł, ta wyższą kwotę płacili rodzice młodszych dzieci.
Przepisy prawa stanowią jasno i wyraźnie, że takie wyjazdy organizator powinien zgłosić w Kuratorium Oświaty.
Postanowiliśmy sprawdzić w Delegaturze Kuratorium Oświaty w Sieradzu czy taki wyjazd został zgłoszony z odpowiednim wyprzedzeniem, gdyż musi być to zrobione minimum 21 jeden dni przed wyjazdem.
Niestety ani w Kuratorium Oświaty w Sieradzu, ani w Łodzi, MGUKS Pogoń Zduńska Wola nie zgłosił wyjazdu i wypoczynku dzieci na obozie sportowy.
Sprawdziliśmy również, czy Dolnośląskie Kuratorium Oświaty wiedziało o takim wypoczynku dzieci i z pozyskanych informacji wynika, iż nikt nie wiedział, że taki wypoczynek odbywa się na ternie Dolnośląskiego.
Jak powiedziały nam osoby odpowiedzialne za kontrole w Dolnośląskim Kuratorium Oświaty, jeszcze w środę zostanie przeprowadzona kontrola zgodności z przepisami zorganizowanego wyjazdu.
Identyczna kontrole w MGUKS Pogoń Zduńska Wola zapowiadają pracownicy Łódzkiego Kuratorom Oświaty.
Jak powiedział nam Jarosław Szewczyk Prezes MGUKS Pogoń Zduńska Wola, odpowiedzialny za wyjazd był jeden z trenerów, który obecnie jest z dziećmi na wyjeździe, a nie dokonał zgłoszenia, gdyż zabrakło czasu ze względu na okres świąteczny, jaki był przed wyjazdem.
I tu nasuwa się pytanie, dlaczego organizator nie zgłosił tego wyjazdu do Kuratorium Oświaty, czy miał coś do ukrycia?, czy może chodziło o brak kadry kierowniczej i opiekuńczej na obozie?. Lecz to już ustalą kontrole, które już trwają na obozie sportowym zorganizowanym przez Miejsko Gminy Uczniowski Klub Sportowy Pogoń Zduńska Wola.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dobre: "nielegalny wypoczynek".
Postuluję, aby dzieciom przedłużyć wakacje. Wypoczynek się należy legalny w 100% ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.