Facebook Google+ Twitter

DZIECIAKI NA PIĘTRZE

19 września o godzinie 15:00 w Scenie na Piętrze rusza druga edycja projektu "Dzieciaki na Piętrze". To projekt Estrady Poznańskiej kierowany do młodych odbiorców .

 / Fot. EstradaPoznańska19 września o godzinie 15:00 w Scenie na Piętrze rusza druga edycja projektu "Dzieciaki na Piętrze". To projekt Estrady Poznańskiej kierowany do młodych odbiorców . W każdą, trzecią sobotę, o godz. 15.00 odbywają się warsztaty oraz spektakl teatralny. Do współpracy przy projekcie zostały zaproszone poznańskie niezależne grupy teatralne. Popołudnia w Scenie na Piętrze to ciekawy i kreatywny pomysł na rodzinne spędzenie czasu z dzieckiem. Założeniem programowym przedsięwzięcia jest otworzenie instytucji na nowych widzów, w tym przypadku – najmłodszych. Kuratorką przedsięwzięcia jest poznańska reżyserka i aktorka teatralna, Anna Rozmianiec.

Warsztaty "Pingwinkowe smakołyki", Ciuciu Paj

Małych wielbicieli dzielnych pingwinów Ciuciu Paj zaprasza na warsztaty kulinarne "Pingwinkowe Smakołyki". Wspólnie przygotujemy pełne witamin przekąski, o tajemniczej nazwie rybne „bezrybne” kanapki. Znajdzie się również coś na osłodę pingwinich dziobów i każdy będzie mógł wyczarować mały deser w kształcie, bo jakby inaczej, małego pingwinka.Odbędzie się uczta w iście pingwinim stylu

TEATR FUZJA „NA ARCE O ÓSMEJ” przedstawienie dla dzieci od 6 lat.

Rozważania na temat Boga, jego nieomylności i wszczechwiedzy. Ulrich Hub, autor sztuki, wkłada w usta, a raczej dzioby, tak dziwacznych zwierząt jak pingwiny.
Bo chyba pomieszało się trochę Bogu skoro stworzył ptaki zalatujące rybą, które nie potrafią latać, chociaż posiadają skrzydła?
Ponadczasowa, starotestamentowa tematyka, poważne dylematy religijne, pytania o istnienie Boga i sens wiary, boskie miłosierdzie, to wszystko mieści się w tej pozornie naiwnej historii. Bo jaki jest Bóg?
Według bohaterów sztuki jest: przyjazny, mądry, duży i bardzo, bardzo potężny. Dlaczego jednak postanawia unicestwić wszystko, co stworzył?
Czy Bóg może być omylny? I czy na pewno istnieje, skoro nie można go zobaczyć? To bardzo poważne pytania, które często padają z ust dzieci. Autor wie, że nie ma na nie prostych odpowiedzi. On tylko „oswaja” widzów z nierozwiązywalnymi problemami ludzkości, a że czyni to z humorem i wdziękiem, to owo oswajanie jest naprawdę skuteczne i atrakcyjne. Autor dramatu „Na Arce o ósmej” – Ulrich Hub, za sztukę tę został nagrodzony dwukrotnie. W 2006 r. otrzymał nagrodę za najlepsze słuchowisko dla najmłodszych, a w 2008r. nagrodę literacką za twórczość dla dzieci – Kinderliteratupreis.
Spektakl o ciekawym temacie ujęty w oryginalną i zabawną formę plastyczno-muzyczną przyniesie na pewno wiele uśmiechu zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

TEATR FUZJA
Jest poznańskim teatrem alternatywnym. Teatr rozpoczął działalność w 2006 r. Liderami i założycielami są reżyserzy i aktorzy – Anna i Tomasz Rozmianiec. Fuzja ruchu, dźwięku, obrazu, rytmu i słowa, to język teatru, w którym zespół realizuje się najpełniej.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: dzieci


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.