Facebook Google+ Twitter

Dzieciaki z „Bocianiego gniazda”

Na 144 publiczne placówki oświatowe we Wrocławiu zaledwie 18 zaangażowało się w organizację tegorocznych półkolonii. Niektórzy nauczyciele dbają o dzieci nawet podczas wakacji.

Jedna z uczestniczek półkolonii "Bocianie gniazdo" / Fot. Piotr RaszewskiWydział Edukacji Urzędu Miasta we Wrocławiu informuje, że podczas tegorocznych wakacji dzieci mogą skorzystać z półkolonii organizowanych przez 18 publicznych placówek oświatowych. Przypomnijmy, że we Wrocławiu działa 86 publicznych szkół podstawowych i 56 gimnazjów. Obecnie, gdy rodzice mogą wybierać, do której szkoły wyślą swoje pociechy, organizacja półkolonii jest niewątpliwie dodatkowym czynnikiem, wpływającym na podjęcie takiej decyzji. „Walka” szkół o dziecko staje się faktem. Liczba przyjętych do szkoły dzieci wiąże się bezpośrednio z liczbą utworzonych klas, a tym samym liczbą nauczycieli znajdujących w niej zatrudnienie. Szkoły chętnie mówią o wynikach w nauce, organizują „Dzień otwartych drzwi”, a następnie pod koniec czerwca owe drzwi zamykają.

Rodzice i ich pociechy mogą jednak liczyć na kilkanaście wrocławskich szkół, których pracownicy rozumieją, że trwające dwa miesiące wakacje niejednokrotnie stanowią problem w zapewnieniu opieki nad dziećmi. Wyjazd na kolonie, odwiedziny u babci, a później… klucz na szyję i podwórko? Półkolonie zapewniające opiekę przez osiem godzin dziennie stanowią doskonałą alternatywą.

„Bocianie Gniazdo”

zdjęcie bocianiej rodziny z portalu sxc.hu licencja - Standard restrictions apply  / Fot. Elena Kalpakchieva[Jedną ze szkół zaangażowanych w zapewnienie opieki i wypoczynku dla najmłodszych we Wrocławiu jest Szkoła Podstawowa nr 99 przy ul. Głubczyckiej 3. Tegoroczne półkolonie odbyły się pod hasłem „Bocianie gniazdo”. Mówi Anna Jeleń-Smolińska wychowawczyni i autorka programu: – Pisząc program „Bocianie gniazdo” chciałam zwrócić uwagę dzieci na elementy ekologiczne. Zabawa, w której uczestnicy są „młodymi bocianami”, a teren Szkoły Podstawowej 99 ich gniazdem.

– „Gniazdo” z roku na rok, staje się coraz bardziej popularne wśród Wrocławian. Półkolonie organizujemy od czterech lat – mówi Ewa Misiejuk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 99 – i rokrocznie frekwencja jest coraz wyższa. Obecnie zapewniliśmy opiekę dla 225 dzieci, które przyjeżdżały do nas z całego miasta. Niewątpliwie na taki stan rzeczy wpływa zaufanie do naszych wychowawców oraz bogaty program półkolonii. Niestety, z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, wiele zgłaszanych dzieci musieliśmy wpisać na listę rezerwową.

Uczestnik półkolonii. / Fot. Piotr RaszewskiDzieci w każdy wtorek korzystały z atrakcji Wrocławskiego Parku Wodnego, a w poniedziałki organizatorzy przewidzieli wyjścia do kina. Szkoła zadbała również o bardziej wyrafinowaną rozrywkę. „Bocianki” obejrzały dwa spektakle teatralne. W Teatrze Lalek sztukę „Calineczka” oraz w Teatrze Arka spektakl "Czarodziejski świat. Bajki Pana Perrault". Zwiedzały wrocławskie Zoo, „Ogród botaniczny” oraz „Ogród Japoński”.

Wycieczka do Złotego Stoku / Fot. Piotr Raszewski
– Jechały zabytkowym tramwajem „Jaś i Małgosia”, grały w kręgle i wyjechały na wycieczkę do kopalni złota w Złotym Stoku[/i] – dodaje kierownik kolonii Agata Kowal – Natomiast w „Bocianim gnieździe” (SP 99) przeżywały występ mima i pokaz kręcenia balonów. Aktualny tydzień, jest ostatnim turnusem, jaki organizujemy, a jednorazowo zajmowaliśmy się grupą od 45 do 50 dzieci.

Dzięki wsparciu finansowemu Wydziału Edukacji Urzędu Miasta we Wrocławiu i Rady Osiedla Księże Małe, półkolonie są nieodpłatne. Jedyny koszt wiąże się z wykupieniem obiadów dla dziecka w kwocie 4,40 zł za posiłek. Ponadto Szkoła Podstawowa nr 99 od 10 lat organizuje półkolonie podczas ferii zimowych. Osoby zainteresowane zapewnieniem opieki swoim dzieciom w czasie wolnym od zajęć szkolnych, proszone są o kontakt, z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem w sekretariacie lub telefonicznie (071) 343-01-25. Wykaz wszystkich działań można znaleźć na stronie szkoły

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.