Facebook Google+ Twitter

Dziecięca nieśmiałość

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-01-24 12:58

Zwykle dzieci tryskają energią. Są przebojowe, radosne, cieszą się dzieciństwem i dużo mówią. Bywa jednak tak, że dziecko woli spędzać czas samotnie. Nie lubi towarzystwa innych dzieci, za to doskonale potrafi zająć się sobą.

Takie zachowanie często jest uwarunkowane charakterem naszego dziecka. I tego raczej nie zmienimy.

Bo taki mam charakter


Jeśli Twoje dziecko ma samotniczą osobowość to zauważysz to od wczesnego dzieciństwa. Możesz co prawda próbować zachęcić malca do większej otwartości na innych i nawiązywania z nimi relacji, ale prawdopodobnie zmiana w dziecku będzie chwilowa.

Twoje dziecko i tak zrozumie, że przebywanie w towarzystwie jest przyjemne, ale jeśli w jego naturze leży samotność z wyboru to Twój malec będzie potrzebował większej przestrzeni społecznej i swobody, więc naturalnie będzie rzadziej nawiązywał kontakt z innymi.


Bo mam swój świat

Nieśmiałe dzieci bardzo często mają swój własny świat. Nie cechuje ich otwartość i bezpośredniość w relacjach. Ponadto zwykle nie chcą uczestniczyć w zabawach w grupie. Oczywiście możemy do tego zachęcać, ale pamiętajmy, że na początek warto stosować się do zasady „nic na siłę”. Nie oczekujmy, że nasze dziecko z dnia na dzień stanie się przebojowe. Jeśli na początku nie chce czegoś zrobić, nie naciskajmy. Z czasem uda nam się przekonać malucha, że zabawa z innymi jest przyjemna, ale to nie zmienia faktu, że malec może być zwyczajnie nieśmiały i ta cecha w nim pozostanie. Choć będzie ujawniała się z różnym nasileniem w różnych sytuacjach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.