Facebook Google+ Twitter

Dziecięca podróż na Sabat

Dzieci rodzą się z potrzebą poznawania i odkrywania, a nasza w tym głowa, by te potrzeby pielęgnować. Aby nauka była dla dziecka wyprawą na miarę Indiany Jonesa trzeba mu dostarczyć odpowiednie narzędzia.

Ruszyła "Wirtualna na Sabat" / Fot. www.krainaczarownic.plPoznawanie świata to przygoda, a internet jest niewątpliwe najpowszechniejszym narzędziem poznawczym. Z takiego założenia wyszło województwo świętokrzyskie tworząc pierwszy blog dla dzieci o tematyce regionalnej
http://krainaczarownic.pl/ Blog niezwykły, bo pisany przez samą Świętokrzyską Czarownicę, którą niczym wytrawna przewodniczka, zabiera dzieci w wirtualną podróż bo swoim rodzinnym regionie.

Czarownica Blogerka


Pomysł nowatorski, ale wydaje się słuszny. Dzieci w wieku 7 -12 lat, które magią województwa pragnie zaczarować świętokrzyska blogerka, nie znają świata sprzed internetu. Jak podaje Dziennik Internautów, powołując się na ogólnoeuropejskie badania wykonane przez Walt Disney Co., serwisy społecznościowe, gry sieciowe czy komunikatory internetowe to codzienne sposoby na spędzanie wolnego czasu naszych pociech. Dla 70 proc. dzieci komputery służą przede wszystkim do gier, 59 proc. korzysta z nich także do odrabiania zadań domowych. Na http://krainaczarownic.pl/będzie więc i rozrywkowo i edukacyjnie. Młodzi internauci i ich rodzice znajdą tu opisy miejsc atrakcyjnych dla dzieci, zaproszenia na rodzinne imprezy i mnóstwo ciekawostek o regionie. Lektura bloga przybliży dzieciom także słynne postaci i legendy związane z województwem świętokrzyskim. Posty urozmaicone są opisem zabawnych przygód niezwykłej blogerki i jej pupila kota Czarka.

Kto poleci na Sabat?


Rozrywkę i emocjonującą rywalizację ma zapewnić wirtualna gra Wyprawa na Sabat, która wystartowała w piątek, 7 maja, i potrwa do 6 sierpnia. To rodzinna gra, w formie wirtualnego questu, dla wszystkich poszukiwaczy skarbów, przygód i zaklęć. Na magicznym blogu Czarownicy Świętokrzyskiej publikowane będą zadania, których rozwiązanie wymagać będzie wyobraźni, spostrzegawczości i zaangażowania. Każda zagadka to szansa na magiczną nagrodę i odkrycie fragmentu zaklęcia. Na najbardziej wytrwałych graczy, którzy wypełnią wszystkie zadania i ułożą zaklęcie regionu czeka wielkie odczarowywanie nagrody głównej. Jedną z nagród będzie m.in. specjalne zaproszenie na Sabat Czarownic, rodzinną imprezę organizowaną we wrześniu w Amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach.

Blog http://krainaczarownic.pl/ to internetowy pamiętnik Świętokrzyskiej Czarownicy prowadzony z myślą o uczniach szkół podstawowych. Powstaje w ramach kampanii promocyjno-informacyjnej, realizowanej przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego.
Jest to pierwszy blog o tematyce regionalnej dedykowany dzieciom w wieku 7-12.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.