Facebook Google+ Twitter

Dziecięce Lato Teatralne w Warszawie

Spektakle teatralne na świeżym powietrzu, a przy tym mnóstwo ruchu, muzyki i radości… Wszystko to gwarantuje najmłodszym świetną zabawę na Festiwalu Dziecięcym Lato Teatralne, organizowanym co roku w Warszawie.

 / Fot. Screen ze strony organizatoraTo już dziewiąta taka inicjatywa. Festiwal na Warszawskim Mokotowie rozpoczął się dzisiaj i potrwa aż do 19 sierpnia 2009 roku. Spotkania uczestników imprezy odbywać się będą co środę o 11 w Ogrodzie Jordanowskim przy ul. Odyńca 6, a przy niesprzyjającej pogodzie przedstawienia będą prezentowane w Domu Wojska Polskiego Al. Niepodległości 141.

- Nie chcemy rezygnować z tego miejsca, bo jest wyjątkowe. Dlatego prosimy wszystkich o zabranie koców lub materacy. Będzie po prostu bardziej piknikowo – czytamy na stronie www.e-teatr.pl wypowiedź Dariusza Jarosińskiego ze Stowarzyszenia "Scena 96", które organizuje wydarzenie.

Organizatorzy zaplanowali dla dzieci wiele ciekawych spektakli. Są wśród nich m. in.: „Opowieść o dobrym sercu”(Teatr Conieco), „Tymoteusz Rymcimci”(Teatr Promyk) oraz „Pinezkologia”(Teatr Pinezka).

Bajki mają charakter edukacyjny. Inscenizacją, która zainauguruje cykl teatralny, będzie „Wielki wyścig w poziomkowym lesie”. Jest to opowieść o krasnalach Pompce i Klaksonie, którzy toczą wyścig o najpiękniejszą poziomkę. Na drodze do zwycięstwa stają m. in. znaki (drogowe, migowe, muzyczne…), które należy poznać, aby wygrać. Opowiastka dba o bezpieczeństwo dzieci na drodze.

Interesujący wydaje się również spektakl „O smoku i królu Leniuchu”, który mówi o królu -
wielkim próżniaku. W błogim leniuchowaniu przeszkadza mu jednak zabawna postać, która z pewnością rozśmieszy publiczność. Przedstawienie to jest nie tylko źródłem znakomitej zabawy, ale też doskonałą nauką szlachetności.

Atrakcyjną nowością może okazać się inscenizacja pt. „Klown Wasia”. Jest to spektakl interaktywny, który włącza publiczność w swój przebieg.

Te i inne ciekawostki gwarantują przybyłym na festiwal gościom dużą porcję dobrego humoru i niezapomnianych wrażeń związanych z magią sceny teatralnej.

Szczegóły na stronie internetowejhttp://www.dlt.waw.pl/
http://www.dlt.waw.pl/" rel="external">http://www.dlt.waw.pl/
http://www.dlt.waw.pl/
http://www.dlt.waw.pl/ŹRÓDŁA:
http://www.dlt.waw.pl/index8.html
http://warszawa.miastodzieci.pl/wydarzenia/1:wszystkie/26062:Dziecice_Lato_Teatralne_.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.