Facebook Google+ Twitter

Dzieciństwo z triceratopsem

W czasach mojego wczesnego dzieciństwa nie każdy miał komputer i komórkę jak to ma miejsce dziś. Bawiłem się więc kolejką, żołnierzami i... dinozaurami.

Triceratops / Fot. Arthur Weasley / Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/TriceratopsOstatnio podczas rozmowy z moim nieco starszym kolegą dowiedziałem się, że kupuje on swojemu sześcioletniemu synowi komórkę. Wcale nie byle jaką - z całkiem niezłym aparatem fotograficznym, pojemną kartą pamięci i mnóstwem gier. Kolega tłumaczył ten zakup tym, że nie chce, aby jego dziecko było już na starcie gorsze od innych. I rzeczywiście, trzeba przyznać, że świat w ciągu kilku czy też kilkunastu lat bardzo się rozwinął pod tym względem. Dzieci bawią się teraz komórkami, grają w gry komputerowe od najmłodszych lat...

Urodziłem się w drugiej połowie lat osiemdziesiątych. Komputeryzacja świata dopiero raczkowała, nie mówiąc już o naszym kraju znajdującym się wówczas w dość "specyficznej" sytuacji. Pamiętam całkiem niedawną wypowiedź telewizyjną Lecha Wałęsy, podczas której wspominał on ilu musiał użyć argumentów, aby
do Kancelarii Prezydenta zakupiono na początku prezydentury kilka komputerów. Dziś wydają się to takie odległe czasy.

Ja wówczas miałem kilka lat. Nieświadomy problemów ówczesnego świata, czas poświęcałem głównie zabawom na podwórku. Miałem wiele zabawek - kolejkę (którą dość szybko popsułem), plastikową armię żołnierzy oraz czołgi i kilka samolocików, rowerek (z czasem tata zmniejszył mi liczbę czterech kółek o połowę), samochody (niestety nie sterowane bezprzewodowym pilotem), klocki (raczej nie lego) oraz dinozaury.

Szczególnie lubiłem bawić się dinozaurami. Były całkiem giętkie, wykonane z jakiegoś tworzywa sztucznego. Niektóre mieściły się w dłoni, niektórym mogłem wsadzić prawie całą dziecięcą dłoń do paszczy. Posiadałem ich naprawdę wiele i byłem bardzo dumny ze swojej kolekcji! Gdy było ciepło wkładałem je wszystkie do reklamówki i szedłem do piaskownicy. Tam budowałem im jaskinie, ścieżki po których mogły chodzić i na których mogły walczyć między sobą o władzę ma całym terytorium (czyli w całej piaskownicy).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.