Facebook Google+ Twitter

Dziecko Mary Cheney

Jak informuje Washington Post, Mary - jedna z dwóch córek wiceprezydenta USA Dicka Cheneya, od lat pozostająca w związku lesbijskim - spodziewa się dziecka.

Jak pisze gazeta, 37-letnia Cheney i jej partnerka życiowa od 15 lat, 45-letnia Heather Poe są "zachwycone" perspektywą pojawienia się dziecka w ich związku. Ma ono narodzić się późną wiosną przyszłego roku. Nie będzie to pierwszy wnuk wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. Starsza córka Dicka Cheneya, Elizabeth ma pięcioro dzieci.

"Washington Post" cytuje słowa przyjaciół rodziny Cheneyów, iż wszelkie sprawy, dotyczące ciąży Mary Cheney pozostaną kwestią prywatną. Mary i jej partnerka Poe - była strażniczka w parku narodowym - przed rokiem przeniosły
się ze stanu Kolorado do Wirginii by być bliżej rodziny Cheneyów. W wywiadzie udzielonym "Washington Post" pół roku temu, odpowiadając na pytanie, czy ona i Poe chcą mieć dzieci, córka wiceprezydenta odpowiedziała, że w tej sprawie musiałaby najpierw porozmawiać ze swoją partnerką.

Według dziennika, publiczne ujawnienie informacji o ciąży córki wiceprezydenta USA, która nie ukrywa swojej homoseksualności, z całą pewnością podniesie temperaturę debaty na temat małżeństw homoseksualnych w USA. Podczas kampanii wyborczej, Mary Cheney była ostro krytykowana przez środowiska liberalne, za nie włączenie się w debatę na ten temat.

Ponieważ wyborcy stanu Wirginia nie zgodzili się na legalizację związków homoseksualnych, partnerka Mary - Poe, nie będzie miała żadnych praw do dziecka. Mimo to, obie panie od lat publicznie twierdzą, że pozostają w związku małżeńskim - jako para pojawiły się między innymi na ubiegłorocznym oficjalnym wielkim przyjęciu w Białym Domu, gdy prezydent George W. Bush podejmował brytyjskiego następcę tronu księcia Karola i jego żonę Camillę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A nie mogą przeprowadzić się do innego stanu lub państwa i.. wrócić? A co sądzicie o rysunku -
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=40354&wid=8710913&rfbawp=1170243772.111&ticaid=13235

Komentarz został ukrytyrozwiń

Biały Dom jak zawsze bardzo konkretnie i rzeczowo... milczy :)))

Dziękuję za pozdrowienia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.