Facebook Google+ Twitter

Dziecko to nie telefon, nie musisz go wszędzie ze sobą brać...

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-09-30 20:15

Wiem że Polska jest krajem o jednym z najniższych współczynników dzietności. Wiem że wymrzemy jeśli nie "zdobędziemy" jakimś cudem większej liczby dzieci. Ale czy to jest powód żeby zabierać dzieciaki wszędzie ze sobą?

 / Fot. Hector LandaetaAż do ostatniej niedzieli żadne małoletnie istoty nie zalazły mi za skórę. Z natury jestem cierpliwa, i nawet jeśli jakieś stworzenie drze się w metrze, bo nie dostało lizaka, to specjalnie nie zwracam na to większej uwagi. A przynajmniej nie daję nic po sobie poznać. Wiadomo - dzieci muszą sobie pokrzyczeć, poślinić się, wyłamywać się z kanonu dorosłych zachowań. Inaczej nie byłyby dziećmi byłyby takimi nudnymi mikro-dorosłymi.

W niedzielę nieco zmieniłam swój pogląd, nie tyle na temat nieletnich, jak na temat ich opiekunów. A stało się to w trakcie koncertu w Teatrze Wielkim w ramach festiwalu Szalone Dni Muzyki. Wybrałam koncert niedzielny o godzinie 11. Prawdopodobnie to był strategiczny błąd. Niestety kiedy w trakcie utworu następowała cichsza partia to z lewej , to z prawej strony dało się usłyszeć kilka razy głośne: Buuu, YYYY, BUUUU, YYYYY.... i tak dalej. Łatwo sobie wyobrazić jak bardzo było to irytujące. Nawet pomimo tego, że nie siedziałam w bezpośrednim sąsiedztwie osób z tymi "buuuukami"...

Trudno mi zrozumieć ludzi, którzy na takie wydarzenie zabierają niemowlaka, który jak wiadomo bywa nieprzewidywalny. Kiedy płacze to ciężko mu logicznie wyperswadować żeby przestał. Moje niezrozumienie dla tej sytuacji pogłębia fakt, że w tym samym czasie w ramach tego samego wydarzenia odbywały się specjalne koncerty dedykowane właśnie dla dzieci w wieku od 0 do 2 lat.

Naprawdę posiadanie dzieci nie zwalnia z myślenia o innych, warto czasem uruchomić wyobraźnię i zastanowić się czy koncert muzyki klasycznej jest dobrym miejscem dla noworodka. Polecam, i myślenie i koncerty w ramach corocznego festiwalu Szalone Dni Muzyki. Byle nie z rana, bo nawet jeśli muzyka was ukoi, to dziecięce wrzaski mogą was rozbudzić...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.