Facebook Google+ Twitter

Dziecko zmarło na posocznicę. TVN24: zła diagnoza lekarza

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2014-03-20 13:55

3-letnie dziecko zmarło w Olsztynie na posocznicę. Informację podała TVN24. Reporter stacji próbuje wmówić widzom, że dziecko zostało źle zdiagnozowane i przeżyłoby "gdyby pomoc przyszła na czas". Skąd to wie?

Dziecko trafiło do szpitala z wysoką gorączką (ok. 40 st. C). Według dyrektorki szpitala w Olsztynie, lekarz zbadał dziewczynkę w obecności rodziców i ustalił plan leczenia jej w domu. Jest to rutynowe działanie: przeprowadził badanie, nie stwierdził zmian skórnych, które świadczyłyby o zakażeniu całego organizmu (sepsa), przepisał leki i odesłał do domu. Dzieci z gorączką - póki co - nie hospitalizuje się z marszu. Lekarz poinformował rodziców, że mają wrócić do szpitala jeśli zauważą coś niepokojącego.

Po kilku godzinach rodzice z powrotem znaleźli się z dzieckiem w szpitalu. Dziewczynka miała już zmiany skórne, świadczące o posocznicy. Przyjęto ją na oddział. Nastąpił wstrząs i zgon.

Sprawą zajmuje się reporter TVN24 Adam Kasprzyk. Relacjonując sprawę na żywo próbował przekonać widzów, że diagnoza została źle postawiona przez lekarza pierwszego kontaktu. Skąd to wiedział? Dyrektorce szpitala - po tym, jak opowiadała o przebiegu leczenia dziewczynki - powiedział "ale posocznicy nie leczy się w domu!".

Drogi Panie, żeby LECZYĆ posocznicę należy ją najpierw ZDIAGNOZOWAĆ. Posocznica oprócz wysokiej temperatury ciała objawia się innymi czynnikami, które zupełnie Pan pomija w swoich relacjach, a których - jak jasno wynika z wypowiedzi dyrektorki szpitala - lekarz nie stwierdził.

Jedno z wejść na żywo Adam Kasprzyk zakończył taką wypowiedzią:
Na 100 osób dotkniętych sepsą aż 90 umiera. To oznacza jednak, że 10 ma szansę przeżyć, gdyby pomoc przyszła na czas.

Wstyd mi za takich dziennikarzy. Zaczynam rozumieć, dlaczego w rankingach zaufania (CBOS) stacja TVN24 w ogóle się nie pojawia, a informacje na temat Ukrainy Polacy wolą czerpać z TVP (TNS Polska).

Powyższy tekst jest opinią autora.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.