Facebook Google+ Twitter

„Dziedziczka” Mary Higgins Clark – historia pewnej lekarki…

Najnowsza powieść Mary Higgins Clark pt. „Dziedziczka” przenosi czytelnika w specyficzny świat lekarzy oraz biznesmenów. Wielkie korporacje zrobią wszystko, aby ich tajemnice nie zostały odkryte. Popularna pisarka po raz kolejny snuje sieć intryg i podnosi czytelnikom poziom adrenaliny.

 / Fot. Projekt okładki: Maciej TrzebieckiMary Higgins Clark nie trzeba przedstawiać miłośnikom literatury. Jej powieści widniały na liście światowych bestsellerów, wiele z nich zostało ekranizowanych. Mary Higgins Clark zadebiutowała w 1968 roku jako autorka „Aspire To The Heavens” i od tego czasu napisała czterdzieści dwie powieści. W Stanach Zjednoczonych łączny nakład książek tej pisarki osiągnął liczbę 85 milionów egzemplarzy. Nie ma co ukrywać, liczba robi wrażenie.

„Dziedziczka” M. H. Clark to luźna, chociaż nie pozbawiona wątków skłaniających do refleksji, powieść o snobistycznym środowisku amerykańskich biznesmenów, związanych z branżą medyczną. Bohaterką jest Monica Farrell, utalentowana, lubiąca pracę z dziećmi, lekarka. Młoda kobieta nie zna swojego pochodzenia. Pamięta zmarłego ojca, który całe życie poświęcił, aby odnaleźć rodzinne korzenie. Gdy lekarka natrafia na ślad, który może pomóc w odnalezieniu rodziny, nie waha się ani chwili. Umawia się na spotkanie z Olivią - osiemdziesięciodwuletnią, umierającą staruszką, która prawdopodobnie ma jakieś powiązania z rodziną Farrell. Olivia decyduje się zdradzić długo skrywany rodzinny sekret, umiera jednak zanim dochodzi do spotkania z panią doktor. Monica podejrzewa, że ktoś przyspieszył śmierć starej kobiety. Lekarka nie zdaje sobie sprawy, że sama stała się „niewygodna” dla pewnej korporacji i jej życie wisi na włosku.

Kościół katolicki rozpoczyna proces beatyfikacji Catherine – zakonnicy, która poświęciła życie, aby pomagać dzieciom. Katolicy wierzą, że modlitwy do Catherine mają niezwykłą moc. Gdy zawodzi medycyna, rodzice chorego na nowotwór chłopczyka modlą się do zmarłej zakonnicy o uzdrowienie swojej pociechy. Dziecku pozostało niewiele życia, nie ma żadnych szans na przeżycie. Tym większe jest zaskoczenie całego środowiska lekarskiego, gdy chłopiec bez leczenia, wygrywa walkę z rakiem. Doktor Farrell badała w przeszłości pacjenta i uznała, że przypadek jest beznadziejny. Teraz bierze udział w procesie i jednocześnie próbuje znaleźć analityczne rozwiązanie rzekomo cudownego wyzdrowienia. Nie wierzy bowiem w cud. Pani doktor nawet nie domyśla się, jak blisko jest jednocześnie odgadnięcia prawdy o swoim pochodzeniu…

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Oo,lubię takie książki..;] zachęciłeś ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.10.2010 13:58

Interesująco się zapowiada, przeczytam:)*****

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.