Facebook Google+ Twitter

Dzieje się w moim mieście. Spotkanie z Krzysztofem Mroziewiczem w Tarnowskich Górach

Pisarz, publicysta, korespondent wojenny PAP, dyplomata (ambasador w Indiach, Nepalu i Sri Lance 1996-2001), komentator polityczny TVP, Przewodniczący Kapituły Wiktorów Krzysztof Mroziewicz będzie gościem Galerii Sztuki "Inny Śląsk" przy ul. K. Miarki 2 w Tarnowskich Górach, w piątek 11 stycznia o godzinie 19.

Scan okładki / Fot. Zysk i S-kaWcześniej, od 16 w księgarni "Logos" (Rynek 5) będzie okazja nabycia ostatniej książki Krzysztofa Mroziewicza i uzyskania wpisu autora.

"33 Ewy i trzech Adamów. Rzecz o piekłach i rajach", taki tytuł nosi 14 w dorobku, ostatnia książka naszego gościa. Jest to zbiór not biograficznych 33 kobiet istotnych w historii świata. Począwszy od pramatki Ewy poprzez Matę Hari, Drugą Damę Trzeciej Rzeszy Marię Magdalenę Goebbels, Matkę Teresę z Kalkuty, Orianę Falacci, aż do Margaret Thatcher, Julii Tymoszenko, Hillary Clinton, Evity Perón, Aung San Suu Kyi i Benazir Bhutto.

Spojrzenie na historię naszej cywilizacji poprzez dzieje wyjątkowych kobiet to zabieg wielce skomplikowany, wymagający od autora kunsztu, wiedzy, erudycji, mądrego dystansu i wnikliwie analitycznego oglądu świata, czyli tego wszystkiego co Krzysztof Mroziewicz ma w nadmiarze.

Jest też trzech Adamów - Rasputin, Henry Miller oraz Gabriel Garcia Marquez. Dlaczego oni? O to będzie można zapytać autora.

Spotkanie poprowadzi dr. Urszula Glensk - tarnogórski desant (obok prof. Jana Miodka) w Uniwersytecie Wrocławskim.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zgadza się panie Romanie.
Spotkanie z Krzysztofem Mroziewiczem to dobra propozycja na piątkowy wieczór w Tarnowskich Górach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobra propozycja , warta obejrzenia .!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.