Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27395 miejsce

Dzieje się w moim mieście. TCK ma nowoczesną salę widowiskową

21 i 22 września to bardzo udane kulturalnie dni w Tarnowskich Górach. Powód? Koniec remontu sali widowiskowej Tarnogórskiego Centrum Kultury. Skutek? Dwa bogate w wydarzenia wieczory.

 / Fot. Materiały prasoweCzy jeśli mieszkam 50 lat w tym samym mieście, którego burmistrzem jest mój kolega, mam prawo mówić o Tarnowskich Górach - moje miasto? Mam nadzieję, że tak.

Ostatni weekend spędziłem w TCK. W piątek otwierano z pompą (widać na filmie) salę widowiskową, a w sobotę z nowych głośników zabrzmiało i w nowych światłach się pokazało oratorium śląskie pod aktualnym tytułem "Wziemięwzięci".

Była to prapremiera zwana przez burmistrza na blogu "próbą generalną" przed premierą w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu 3 listopada. Praprapremiera odbyła się 3 czerwca i nosiła tytuł "Czorne słońca".

Jest to moim zdaniem ze wszech miar udane przedsięwzięcie artystyczne. Jan Drechsler i Michał T. Malicki wydali na świat śląską przypowieść o życiu, pracy, wierze, pragnieniach i lękach. Artyści kabaretu literackiego "Tarnina", chór "Kolejarz" oraz muzycy i soliści w szesnastu pieśniach i wiążącej narracji opowiadają o prozie i poezji życia na Śląsku.

Wracam do piątkowego otwarcia, ponieważ było udane i sympatyczne do tego stopnia, że aż chciałem uściskać posła Polaczka. Po części oficjalnej i przerwie z szampanem w foyer, zaprezentowano spektakl "Dulska forever" wymyślony i wyreżyserowany przez Ewę Wyskoczyl. Jeśli powiem, że "murzyn" z dołączonego filmu jest Hanką z "Dulskiej", to tylko z lekka nakreślę tę "jazdę" sceniczną.

Wszystkim polecam tę inscenizację, a aktorom i Ewie Wyskoczyl dziękuję i gratuluję.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.