Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23005 miejsce

Dziekan pozwał studentów i...wygrał

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-09-08 07:47

Marek Śniegucki, dziekan Izby Radców Prawnych w Łodzi, wygrał w sądzie sprawę z aplikantami i studentami prawa, którzy założyli ogólnopolską sieć kancelarii prawniczych "Krislex". Argumentował, że stanowią nieuczciwą konkurencję.

"Krislex" zrzesza 20 kancelarii prawnych i zatrudnia 67 osób. Młodzi prawnicy udzielają porad, piszą pisma procesowe, ale nie mają prawa reprezentować klientów przed sądem. W odróżnieniu od kancelarii radcowskich i adwokackich, mogą się jednak reklamować.

Dziekan pozwał do sądu firmę rozprowadzającą ulotki na zlecenie "Krisleksu". - W ulotkach napisano nieprawdę. Usługi tych kancelarii wcale nie są najtańsze. Koszt pisma procesowego zależy tam od... długości, a u mnie od rodzaju i skomplikowania sprawy. Dlatego Sąd Okręgowy w Łodzi nakazał firmie zaniechania określeń typu "najtańsze usługi adwokackie" i stwierdzeń, że działa na podstawie posiadanych licencji i zezwoleń, bo one nie istnieją - mówi Marek Śniegucki.

Radosław Świstek-Bekier, zastępca dyrektora generalnego "Krisleksu " zapowiada apelację.

- Nasza reklama jest zgodna z prawdą. Widocznie odbieramy dzięki temu klientów drogim adwokatom. Do uprawomocnienia się wyroku sądu będziemy rozdawać ulotki. Na szczęście sąd nie zakazał nam całkowicie reklamowania usług - powiedział nam Radosław Świstek-Bekier.

Marcin Gomoła z ogólnopolskiego Stowarzyszenia Fair Play, reprezentującego interesy młodych prawników, nie ma wątpliwości, dlaczego dziekan izby radców prawnych wystąpił do sądu przeciwko młodym prawnikom.

- Mamy kolejną odsłonę rozgrywek o dostęp do zawodów prawniczych. Radcowie i adwokaci kąsają każdego, kto chce im odebrać klientów. Jestem za całkowicie wolnym rynkiem usług prawnych. Skoro korporacje adwokatów i radców prawnych same wprowadziły dla siebie zakaz reklamy, niech nie bronią tego innym - mówi.

SMS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.