Facebook Google+ Twitter

Dziękczynny i radosny charakter Bożego Ciała

Modlitwa, uwielbienie Pana Jezusa, podniosły charakter mszy świętych, procesje ulicami miast i wsi, to jednoznaczne manifestowanie wiary i przynależności Polaków do Kościoła katolickiego

Ksiądz proboszcz Andrzej Pacholski nagradza dzieci słodkimi niespodziankami / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoProcesja ulicami Czarnego / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoW całej Polsce niezwykle podniosły charakter przybrały dzisiejsze msze i procesje ulicami miast i wsi. Wielu mieszkańców nie kryje swojego wyznania.
Ten właśnie dzień jest szczególny dla wszystkich wierzących. To pokazywanie swojej wiary, publiczne potwierdzenie przynależności do Kościoła, którym są ci wszyscy zgromadzeni wokół Pana Jezusa.

Na mszach i procesjach gromadzą się rzesze mieszkańców. Tak było także i w Czarnem. Sprzyjająca słoneczna pogoda była dopełnieniem tego radosnego święta. Procesja przeszła ulicami tego pomorskiego miasteczka.

Tradycją stało się, że w uroczystej procesji brali udział przedstawiciela Nadleśnictwa Czarne Człuchowskie, druhowie strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz członkowie Strzeleckiego Bractwa Kurkowego.

Straż przyboczną Pana Jezusa pełniły dzieci, które przystąpiły w poprzednią niedzielę do Pierwszej Komunii Świętej. Nie zabrakło również najmniejszych dziewczynek, które sypały kwiatki. Zapewne ponad tysięczny tłum wiernych podążał za Panem Jezusem, który za sprawą kapłana przemierzył te same ścieżki życiowych problemów, jakie muszą pokonywać mieszkańcy Czarnego. Jezus kroczył tymi samymi drogami, którymi mieszkańcy zmierzają do pracy, szkoły, na zakupy. Tym razem nikt nie musiał się spieszyć!

Niezwykle miłą niespodziankę sprawił najmłodszym uczestnikom procesji ksiądz proboszcz Andrzej Pacholski. Jak dobry ojciec, pasterz swego ukochanego stada, nagrodził wszystkie dzieci słodkimi niespodziankami.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.