Facebook Google+ Twitter

Dzięki DNA z psiej kupy policja namierzy właściciela czworonoga

Walka z psimi kupami trwa. W Elblągu powstały WC dla psów. W hiszpańskim Hernani natomiast radni nakazali obowiązkowe badania DNA czworonogów. Na podstawie badań psiej kupy stwierdzą, czyj pupil zanieczyścił miasto. Bez kar się nie obędzie.

W Elblągu powstały WC dla psów, ale nie cieszą się powodzeniem wśród czworonogów / Fot. Grażyna WosińskaPsie kupy są wszędzie: na chodnikach, trawnikach, w parkach. Nie pomagają apele. Kampanie społeczne nie przynoszą skutku. Nawet takie, jak w Elblągu - porównujące sprzątanie psich kup do pracy sapera. Nie pomaga urządzanie toalet dla psów. Z wydzielonego terenu nie chcą one korzystać; wolą środek chodnika. Tak jest w Polsce.

Czytaj też: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/wroclaw_psie_kupy_przyjmuje_serdecznie_dziekuje_80874.htmlWrocław: "Psie kupy przyjmuję. Serdecznie dziękuję!"

Policja w akcji


Hiszpanie postanowili skorzystać z dobrodziejstw nowoczesnej techniki. Radni miasteczka
Hernani, koło San Sebastian nakazali obowiązkowe badania DNA psów. Ich właściciele muszą za 45 euro zlecić weterynarzowi pobranie próbki DNA. Jeśli tego nie zrobią, zapłacą 300 euro kary.

Gdy powstanie bank DNA hiszpańskich psów do akcji ruszy policja. Gdy funkcjonariusze znajdą psią kupę, zatykając nos pobiorą próbkę, którą oddadzą do laboratorium. Tam panie w białych fartuchach sprawdzą DNA i porównają je z danymi zgromadzonymi w banku. Tym samym policja zyska dowód na to, który pies zanieczyścił miasto.

Czytaj też: Darmowe torebki na psie kupki

Właściciela będzie to kosztowało 300 euro kary plus koszt badania w laboratorium. Jeśli pies będzie bezpański, zapłaci podatnik.

Ten pomysł nie przypadł do gustu opozycyjnym radnym i mieszkańcom. Na razie protestują tylko na Facebooku.

Szalone pomysły


W Polsce, jak dotąd, internautom pomysł się podoba. Na blogu rp radzą, by w Polsce mandat wynosił 500 zł, a strażnik, który wykrył właściciela, dostawał premię. Dochód z kar byłby przeznaczony na sprzątanie trawników. Gregor pisze „Pozdrawiam pana burmistrza. Więcej takich ludzi”. Anna stwierdza, że najbardziej szalone pomysły mogą okazać się skutecznymi.

Czytaj też: Trawniki, dmuchawce i psie kupy

Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Maciej Cichoń
  • Maciej Cichoń
  • 13.04.2011 22:37

Czy policja zdecyduje się użyć tej rewolucyjnej metody do łapania morderców?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
  • Gerard Stenc
  • 11.04.2011 20:19

Gdynia wydała 1mln.zł na punkty z torebkami i nic,tylko dzieci mają radochę wyjmując drogie torebki.Pełno ich na chodnikach i trawnikach.Inicjatywa miasta bez sensu,gdyż 90% właścicieli psów -poprzez psy realizuje swoje skryte marzenia paskudząc miasta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczywiście, badania DNA w tym przypadku to u nas na razie utopia. Wystarczy jednak odpowiednie prawo, konsekwencje w jego stosowaniu. Z jednej strony odpowiednie wychowanie (nie piesków) a z drugiej odpowiednia infrastruktura (specjalne wybiegi, pojemniki) i wysokie mandaty dla opornych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
buka
  • buka
  • 11.04.2011 13:09

czy jak się zesram ciemną nocą pod waszą niewiedzę na trawniku w parku lub w pobliżu waszego domu tez pobierzecie moje DNA ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
mike
  • mike
  • 11.04.2011 10:58

buahahahahaha !!!!!!!!!!!!! nie rozśmieszajcie mnie :)
nie ma pieniędzy żeby głodne dzieciaki nakarmić ale znajdą sie na badanie DNA w psim g* żeby wlepić 300 E właścicielowi.
Ale jesli odpowiedzialnym radnym i trzeźwo myślącym mieszkańcom taki stan rzeczy odpowiada... cóż.... pogratulować "rozsądku".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobre rozwiązanie sprawy. W Polsce powinni badać DNA porzruconych śmieci w lasach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.