Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27552 miejsce

Dzięki Google Earth odnaleziono największą piramidę na świecie?

Amerykanka Angela Micol znalazła być może największą piramidę na świecie.

 / Fot. Roweromaniak, CC 2.5Jak donosi Daily Mail, znalazła ona dwa skupiska piramid, które znajdują się 150 km od siebie. Jedna z nich, jeśli odkrycie okaże się prawdziwe, może być największą na świecie. Miałaby być trzy razy większa niż największa dotychczas znana piramida w Gizie. Pierwsze skupisko znajduje się 20 km od miasta Abu Sidhum, a drugie niedaleko oazy Fajum. Badaczka, która jest absolwentką archeologii, wybiera się teraz do Egiptu, aby potwierdzić swoje odkrycie.

Amerykanka znalazła dwie grupy piramid za pomocą ogólnodostępnej aplikacji Google Earth. Nie ma jeszcze pewności co do tego, czy odkrycie jest prawdziwe. Ale amerykańska badaczka już raz odkryła za pomocą tej aplikacji zaginione miasto w Ameryce Środkowej. Prowadzi ona takie badania za pomocą internetu od 10 lat.

Pierwsze piramidy zbudowano w XVIII wieku p.n.e. Służyły one przede wszystkim jako grobowce dla faraonów. Szacuje się, że jedną piramidę mogło budować nawet 100 tys. osób. Do tej pory znanych jest 138 takich obiektów. Odkrycie jest niezwykłe jeszcze z tego powodu, że większość znanych piramid znajduje się w okolicach Kairu.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Cyber Killer
  • Cyber Killer
  • 16.08.2012 13:53

Nie żebym się upierał, ale widząc w oryginalnym podlinkowanym txt jak wygląda to co znalazła to raczej bym powiedział że są to raczej jakieś góry, a nie piramidy. Ale nie zaszkodzi sprawdzić :-).

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 15.08.2012 02:41

To bardzo ciekawe wiadomości.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ja
  • ja
  • 14.08.2012 22:03

dużo ciekawsze są piramidy odkryte ostatnio sonarem przez amerykanów rzekomo pod wodą w trójkącie Bermudzkim, gdyby się info potwierdziło to jak narazie będą największe na świecie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.