Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

35553 miejsce

Dzięki internautce i policjantom 16 -latka nie popełniła samobójstwa

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2007-01-19 08:15

Mieszkanka Pruszkowa na stronie internetowej zobaczyła dramatyczny wpis bolesławianki, która chciała odebrać sobie życie. Internautka zadzwoniła do bolesławieckiej policji. Funkcjonariusze zareagowali natychmiast i uratowali dziewczynę.

Pragnąca zachować anonimowość mieszkanka Pruszkowa na internetowym czacie rozmawiała z szesnastoletnią dziewczyną, która chciała odebrać sobie życie. Nastolatka przygotowała w tym celu 20 tabletek silnego leku psychotropowego xanax.

Alarm internautki

sierżant Sebastian KulbidaInternautka z Pruszkowa wydobyła z dziewczyny kilka informacji na jej temat i od razu zaalarmowała oficera dyżurnego bolesławieckiej komendy policji. Jemu zaś, na podstawie szczątkowych danych, udało się ustalić adres zdesperowanej bolesławianki. Do jej domu natychmiast pojechali policjanci sierżant Sebastian Kulbida i starszy posterunkowy Daniel Obleszczuk, jednak babcia nastolatki nie chciała otworzyć im drzwi.
- To była późna pora, godzina druga w nocy, babcia twierdziła, że wnuczka śpi. – opowiada starszy sierżant Sebastian Kulbida, który był w domu nastolatki.

Śmiertelna dawka

Kobieta twierdziła, że wnuczka z komputera nie korzysta, bo zabrała jej przewód zasilający sprzęt. Nie wiedziała, że dziewczyna ma zapasowy. Policjanci nie dawali za wygraną i nalegali, aby starsza pani pozwoliła im porozmawiać z nastolatką. W końcu weszli do mieszkania. Dziewczyna już zażyła środki.
– Była przytomna, potwierdziła, że wzięła tabletki – mówi drugi uczestnik interwencji, starszy posterunkowy Daniel Obleszczuk. – Mówiła, że połknęła je, bo źle się czuła.
Funkcjonariusze natychmiast powiadomili pogotowie. Niedoszłą samobójczynię zabrano do szpitala. Obecnie jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Przebywa na oddziale dziecięcym.
– Taka dawka xanaksu mogła zabić dziewczynę – mówi psychiatra, Wojciech Gzubicki. – To bez wątpienia była próba samobójcza.
Kulbidzie i Obleszczukowi zdarzało się już interweniować przy próbach samobójczych. Pierwszy raz jednak spotkali się z tym, że czyjeś życie zostało ocalone dzięki internetowi. O swojej roli w zdarzeniu mówią skromnie. – Zrobiliśmy to, co do nas należało.

Gdzie szukać pomocy?

– Ludzie myślący o samobójstwie sami sobie nie pomogą, potrzebują wsparcia otoczenia – mówi Wojciech Gzubicki, psychiatra z Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu. – Jeśli dostrzegamy u kogoś zmianę zachowania, jeśli ktoś dotychczas był aktywny, a nagle zaczyna się izolować, to można mieć pewne podejrzenia. Trzeba porozmawiać z nim i zainteresować problemem osoby z jego najbliższej rodziny. Trzeba też rozmawiać z tymi, których spotykają tragedie życiowe.

Czym jest xanax

To jedna z handlowych nazw silnego leku psychotropowego alprazolam. Stosowany jest w małych dawkach w leczeniu napadów paniki. Ma również działanie uspokajające i przeciwdrgawkowe, rozluźnia też mięśnie. Od xanaksu łatwo się uzależnić, a po nagłym odstawieniu leku pacjent może odczuwać znaczne pogorszenie samopoczucia, senność oraz pobudzenie.

Bernard Łętowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Brawo !!! Ciekawe jak się czujeczłowiek ,który drugiemu uratuje życie?Pewnie fajnie...........Duży plus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.