Facebook Google+ Twitter

Dzięki interwencji Wiadomosci24.pl studenci dowiedzieli się o prowizji

Obecnie trwa rekrutacja na studia. Udział w tym procesie uzależniony jest od uiszczenia opłaty rekrutacyjnej. Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie namawia do bezpośrednich wpłat przez Bank Śląski, ale nie informuje już o prowizji...

 / Fot. Oficjalna strona uczelni16 czerwca br. w systemie rejestracji kandydatów na Akademię im. Jana Długosza w Częstochowie zamieszczono poniższą informację:

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi terminu wpływu opłat za postępowanie kwalifikacyjne informujemy, (...). Najszybsze przekazanie wpłaty (przelewu) nastąpi po dokonaniu operacji w jednym z oddziałów ING Banku Śląskiego S.A., co jest związane z posiadaniem przez Uczelnie rachunku bankowego w w/w banku.

Niestety, nikt nie ostrzegł kandydatów o tym, iż wpłaty na rachunki wygenerowane na potrzeby rekrutacji na studia (w nr rachunku zawarty jest PESEL kandydata oraz nr kierunku i wydziału, na który aplikuje) są obciążane wysoką prowizją. Kandydaci, którzy liczyli na szybkie zaksięgowanie wpłaty na uczelnianym koncie odchodzą zażenowani od bankowych okienek i udają się na pocztę. Tam prowizja jest dużo niższa.

- Za wpłatę na inny rachunek prowadzony w ING Banku (np. dokonujemy opłaty za gaz, prąd, studia) pobiera się opłatę zgodnie z rozdz. IX Tabeli Opłat i Prowizji: 0,5 proc. kwoty wpłaty i 10 zł - poinformowała gazetę Wiadomości24.pl, Joanna Majer-Skorupa, zastępca rzecznika prasowego ING Banku Śląskiego.

- Nikt z nas nie przegląda "Tabeli Opłat", więc nawet nie zdawaliśmy sobie z tego sprawy. Ktoś powie, że to mój błąd... i ma rację - ale uczelnia także mogła o tym wspomnieć, skoro jeszcze "palcem" wskazuje na "najlepsze rozwiązanie" - mówi kandydat na studia, Paweł.

Kilka dni temu, uwagę na to zamieszanie zwróciłem drogą elektroniczną rektorowi AJD w Częstochowie. Co prawda uczelnia nie ma takiego obowiązku, aby informować o prowizji od wpłat, ale co najważniejsze, prośba przyniosła skutek. Od wczoraj, w systemie rejestracji przyszłych studentów widnieje ostrzeżenie: Opłata za przelew jest uzależniona od Tabeli Opłat i Prowizji ING Banku Śląskiego S.A..

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Marku, informacja ta pojawila sie w serwisie znacznie wczesniej, niż ów serwis oficjalnie wystartował (23 czerwca), nie mowiąc juz o fakcie, ze tegoroczni maturzysci otrzymali swiadectwa opiero 30 czerwca, wiec wniosek z tego, ze zadnych pytan ze strony studentów jeszcze nie bylo, a info pojawilo sie zapobiegawczo.:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

plus za czujność

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.07.2008 23:43

Nie zmienia to celowości wskazania banku, w którym uczelnia ma swój rachunek bo rzeczywiście tak jest najszybciej - a dla spóźnialskich to rzecz wagi zasadniczej.

O opłatach i prowizjach w bankach można by długo... Banki najchętniej zlikwidowałyby gotówkę bo mają na nią alergię, która jest kosztowna w leczeniu. Taniej jest więc: zapobiegać.

Przelanie tej samej kwoty z jednego rachunku w ING Banku Śląskim - jeśli ktoś taki akurat ma - na konto uczelni w tymże ING Banku , z pewnością kosztuje już dużo mniej. W ogóle: przelew z jakiegokolwiek innego konta byłby tańszy.

W każdym razie: przyszli studenci odebrali już pierwszą lekcję z ekonomii, finansów i bankowości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.