Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30544 miejsce

Dzięki pani Małgosi niepełnosprawni mogą podróżować po świecie

Pani Małgorzata Tokarska stworzyła Biuro Podróży dla Osób Niepełnosprawnych. Sama jest osobą niepełnosprawną. O tym jak powstało biuro i o blaskach i cieniach jego działalności opowiedziała mi pani Małgosia.

Pani Małgosiu co skłoniło Panią do założenia biura podróży?
- Inspiracją do założenia takiego biura podróży był przedstawiciel z Melbourne (osoba z widoczną niepełnosprawnością) - z jego biura korzystałam planując mój wyjazd do Australii kilka lat temu. Cały program zwiedzania załatwiałam drogą internetową. Pomyślałam sobie wtedy „może podobne biuro założyć w Polsce?”. Potrzeba mi było kilku lat, aby dojrzeć do tej decyzji.

Polskie biura podróży nie są przygotowane do obsługi turysty niepełnosprawnego nie tylko pod względem zaplecza, ale i organizacyjnym. Nie znając specyfiki potrzeb i możliwości osób z różną niepełnosprawnością unikają takich klientów zasłaniając się niedostosowaniem oferty. Szczególnie gdy chodzi o wycieczki objazdowe.

Dlatego postanowiłam zmienić tę sytuację zakładając Biuro Podróży Dla Osób Niepełnosprawnych i Starszych. Biura podróży tego typu istnieją na całym świecie i nie są niczym specjalnym. Osoba niepełnosprawna może dotrzeć w niemalże każdy zakątek świata.

Proszę opowiedzieć jak ono powstało?
- Działalność gospodarcza została zarejestrowana jako spółka cywilna pod koniec 2008 r. Licencje na prowadzenie biura uzyskaliśmy w lutym 2009 r. i faktycznie od tego czasu mamy zdolność prawną do organizowania imprez jako tour operator. Oczywiście, jak nazwa mówi, naszym głównym celem jest kompleksowa obsługa turysty niepełnosprawnego i starszego, z kraju i zagranicy. Dlatego też nazwa jest angielska. Accessible znaczy dostępny. W naszym języku słowo Access również istnieje.

Obsługujemy klienta o różnym rodzaju i stopniu niepełnosprawności. W swojej ofercie oferujemy między innymi następujące usługi: rezerwacja hoteli, sanatoriów, gotowe programy, zamówienie pobytu w ośrodkach rehabilitacyjnych lub SPA w kraju i za granicą, pomoc w zorganizowaniu wyjazdów zagranicznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 10.06.2010 21:52

Iwona, tak szczerze i bez pomady pisze, że wspaniały temat poruszyłaś i ładnie to opisałaś. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

5* dla Iwony za art. A dla pani Małgorzaty mój wielki podziw, za to co robi. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny materiał Iwonko;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.