Facebook Google+ Twitter

Dziękuję za pomoc Szymonkowi Proń

Mam bardzo radosną wiadomość,że zbiórka na rzecz chorego Szymonka Pronia została zakończona. Dziecko urodziło się z poważną wadą serca (HRHS),Dziękuję Wiadomościom 24pl.za pomoc w zamieszeniu tego artykułu i pomocy dziecku.

Rodzice maleńkiego Szymonka, już w oczekiwaniu na narodziny synka, dowiedzieli się, że ich dzieciątko jest ciężko chore. Diagnoza to niedorozwój prawej komory. Już w czwartej dobie życia dziecko przewieziono do szpitala Uniwersyteckiego.
Kacperek i Jego chory braciszek-Szymonek Proń / Fot. Dagmara ProńStarszy braciszek Szymonka jest zdrowym 4-letnim chłopcem. Ma na imię Kacperek i bardzo kocha ciężko chorego braciszka. Szymonek urodził się 3 sierpnia w szpitalu Ujastek. Tak jak już pisałam, już w Prokocimiu, po wykonaniu badaniu ECHO okazało się, że dziecko ma złożoną wadę serca. Poza hipoplazją prawej komory serca jest też przełożenie wielkich naczyń, restrykcyjny foramen ovale, „overriding & stradling” zastawki trójdzielnej, duży ubytek w przegrodzie międzykomorowej, podzastawkowe zwężenie tętnicy płucnej. Niestety po dwóch tygodniach pobytu w szpitalu stan zdrowia Szymonka bardzo się pogorszył.

Rodzice dziecka piszą:

"Nasiliła się sinica, duszności i nastąpił spadek saturacji (pomiędzy 70 a 80 proc.). 1 września wykonano cewnikowanie serca i zabieg septosomii balonowej metodą Rashkinda. Jest to zabieg
polegający na wprowadzeniu do serca (przez żyłę np. udową) sondy z balonikiem, która przechodząc z prawego do lewego przedsionka przebija przegrodę międzyprzedsionkową. Po nadmuchaniu balonika przeciąga się ją z powrotem do prawego przedsionka tworząc tym samym otwór między przedsionkami umożliwiający swobodny przepływ natlenowej krwi.

Szymonek Proń / Fot. Dagmara ProńPo zabiegu stan Szymonka uległ poprawie. Wyraźnie zmniejszyła się sinica a saturacja wzrosła powyżej 80 proc. Jednak cały czas widzimy jak bardzo męczy się choćby przy jedzeniu. Przez cały okres pobytu w szpitalu czekaliśmy na decyzję o operacji. Jednak informowano nas, że wada naszego dziecka jest bardzo ciężka i trudna do zoperowania i na razie nie ma jednoznacznego rozwiązania, które byłoby najlepsze dla Szymonka.

Po wyjściu ze szpitala udało nam się skontaktować z profesorem Edwardem Malcem. Jest on światowej sławy wybitnym specjalistą w dziedzinie kardiochirurgii dziecięcej a przede wszystkim specjalizuje się w sercach tzw. jednokomorowych. Profesor Malec aktualnie pracuje w szpitalu uniwersyteckim w Monachium.

Ciężko chory Szymonek Proń / Fot. Dagmara ProńProfesor Malec jako jedyny dał nam nadzieję na wyleczenie naszego maluszka. Potrzebne są dwie operacje, z których jedna ma odbyć się w lutym 2010 roku. Niestety pierwsza operacja kosztuje 19 900 euro, co znacznie przekracza nasze możliwości finansowe.

Czasu nie mamy zbyt wiele, dlatego postanowiliśmy zwrócić się do Fundacji Cor Infantis.
Za jej pośrednictwem prosimy wszystkich Was, ludzi dobrego serca o pomoc. Każda złotówka jest dla nas bardzo ważna, żeby nasz maluszek wrócił do zdrowia i mógł cieszyć się życiem. Szymonek jest teraz z nami w domu. Jego każdy uśmiech daje nam tyle radości, nadziei i siły do walki o jego życie. Prosimy przyłączcie się do tej walki razem z nami."

Dzielę się z Państwem kolejną walką o życie dziecka. Jestem bezradna, ale też pełna nadziei, że w życiu Szymonka i Jego rodziców uda się wygrać tę walkę z bólem i cierpieniem.http://www.corinfantis.org/index.php?text=261

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Usunęłam numery konta Szymona:-))
Jeszcze raz DZIĘKUJĘ:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.corinfantis.org/index.php?text=261

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powiadamiam Państwa,że zbiórka na rzecz chorego Szymonka została zakończona.
DZiękuję w imieniu rodziny dziecka:-)
DZIĘKUJEMY:-)))
Zdrowiej maluchu:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.ludzie-serca.pl/forum/index.php?topic=684.new#new

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na pewno sie uda tylko musimy rozkrecic pomoc dla Szymonka! Takze nagłasniajmy, wysyłajmy, jest gdzies jakis apel Szymonka? Wyslijcie mi na dlaiduchy@poczta.onet.pl Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.11.2009 13:03

Szymonek należy do Fundacji Corinfantis http://www.corinfantis.org/index.php?text=261

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.