Facebook Google+ Twitter

"Dziękujemy Ukraińcom za Majdan i mówimy wojnie NIE". Polscy dziennikarze biegną na Majdan

Pierwsi biegacze wybiegli dziś o 3 nad ranem. 10 kobiet, 18 mężczyzn i 800 kilometrów do pokonania - ruszyła sztafeta "Biegiem na Majdan".

 / Fot. Fot. Marcin Obara PAPW akcji "Biegiem na Majdan" bierze udział ponad 20 osób, w tym wielu przedstawicieli polskich mediów m.in. Piotr Kraśko, Beata Sadowska, Konrad Piasecki, Przemysław Iwańczyk, Magda Żakowska, Tomek Smokowski czy Włodek Nowak. Idea jest prosta: "Dziękujemy Ukraińcom za Majdan i mówimy wojnie NIE".

 / Fot. Fot. Marcin Obara PAPJeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem na kijowski Majdan wbiegną 21 listopada - rok od wybuchu protestów na Majdanie i w 10. rocznicę Pomarańczowej Rewolucji. Finałowy odcinek mają przebiec wszyscy razem. Liczą również, że mieszkańcy Kijowa chętnie do nich dołączą.

Pomimo ustaleń, że jedna osoba biegnie ciągiem po 8-10 kilometrów, znaleźli się i tacy, którzy postanowili przebiec nieco więcej m.in. Robert Korzeniowski - 20 km i Martin M. Simecka - 15 km - podaje wyborcza.pl.

Piotr Pacewicz, inicjator akcji "Polska Biega" w rozmowie z wyborczą tak tłumaczy całą akcję: "Oczywiście, mogliśmy polecieć do Kijowa samolotem i powiedzieć, że ich wspieramy. Ale czy bylibyśmy wtedy dla Ukraińców, którzy z taką determinacją walczyli o wolność, wiarygodni? My też, spoceni i zmęczeni, powoli tracimy już naszą warszawską, miejską urodę".

 / Fot. Fot. Marcin Obara PAPAkcja "Biegiem na Majdan" ma na celu upamiętnienie protestów na Majdanie. Jest także "wyrazem wdzięczności za przypomnienie Polsce i Europie o tym, jak cenne są europejskie wartości". Jest również przejawem solidarności i poparcia dla toczącej wojnę Ukrainy - donosi polityka.pl.

Zobacz także: Wielokulturowo na Pradze. W stolicy powstaje Warszawskie Centrum Wielokulturowe

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

"Dziękujemy Ukraińcom za Majdan i mówimy wojnie NIE"

Gdy przeanalizuje się to hasło na zimno, bez emocji, można stwierdzić, że autor jest albo niezorientowany co się tam wydarzyło, albo ma problemy z analizą informacji i ma ustawiony bardzo wybiórczo filtr dla tych informacji. Tacy ludzie u nas nazywają się........ proszę sobie wstawić brakujące słowo - taki sobie rebus :))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak ukraińskie wojska pod Kremlem. Bieg dziennikarzy tylko przyspieszy zajęcie całej Rosji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielkie nieba! Nie spodziewałem się, że podżeganie do dalszej wojny może przezbiegać pod hasłem: Nie dla wojny. Ten kolejny cyrk medialny z serii igrzyska bez chleba zasługuje wyłącznie na odrazę. Powielanie go bez choćby jednego zdania zastanowienia się nad tym, czy nie mamy aby do czynienia z podobnie beznadziejną imprezą jak przelanie rzek krwi w imię zachowania monarchii habsburskiej (dla mniej "kumatych" hasło: Austro-Węgry a pierwsza wojna światowa), a z nowszych przykładów Wielkiej Serbii kryjącej sią pod nazwą Jugosławii jest niemądre, żeby nie określić tego mocniej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.