Facebook Google+ Twitter

Dziel i rządź, czyli o łapkach

Ta stara rzymska maksyma ma jednak swoją głęboką mądrość. Tylko kto by mógł przypuszczać, że jej sens potwierdzi się także na łamach serwisu społecznościowego Wiadomości 24? Sprawiły to... łapki.

 / Fot. rys. Ewa ŁazowskaTo proste i z pozoru całkiem niewinne narzędzie komunikacji, jakim są łapki, mające oceniać wartość komentarzy na "tak", lub na "nie", okazuje się być bardzo skutecznym środkiem do wywoływania ostrych polemik, a nawet kłótni. Łapki w serwisie W 24 rządzą niepodzielnie. Skoro rządzą, tak i dzielą. Wiadomo od dawna, że jak naród podzielony, to i łatwiej nim rządzić i manipulować. Wiadomo też, że emocje są złym doradcą, a rzeczone łapki stan pobudzenia emocjonalnego komentatorów potrafią doprowadzić, nomen, omen, do czerwoności, a nawet i do białej gorączki.Dlaczego o tym piszę? Ano dlatego, że w stan kompletnego osłupienia wprowadził mnie pewien artykuł, oferujący bezpłatne zaproszenia na imprezę muzyczną w Sali Kongresowej - pod jednym wszakże warunkiem. Zaproszeniami zostaną obdarowani ci, którzy "uzbierają" najwięcej zielonych łapek przy swoich komentarzach, będących prawdopodobnie jednocześnie czymś w rodzaju wniosku o przydział tychże zaproszeń.Pomysłodawcy takiego pomysłu gratuluję. Z pewnością autor tegoż ma spore predyspozycje do rządzenia i dzielenia bogu ducha winnych internautów, którym zamarzyło się wybrać do Sali Kongresowej i to za darmo. Ech... Szkoda gadać. Machiavelli chyba by tego jednak nie wymyślił.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (45):

Sortuj komentarze:

@Barbara ...Basiu masz we wszystkim rację. Lepiej milczeć niż komentarze pisać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Barbaro, to są bioprądy o ładunku ujemnym po ostatnim wielkim wydarzeniu, które ma odbyć się w maju. Bioprądy o czymś informują. Przeze mnie przeszła fala i doznałem skurczu w mięśniach a MG uzupełniony. Wielu ludzi zadaje sobie pytanie, ile istnień ludzkich o przekonaniach chrześcijańskich znajdzie się pierwszego maja w obrębie miasta Rzym? I czy Włosi potrafią wszystko dobrze zabezpieczyć? W pewnym stopniu to tak, jak wsadzić całą elitę do jednego samolotu. I znowu może być brak kompetencji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Basia, za mało nam wszystkim słońca, to się nam po głowach p! :) :*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewo -> @ komentarzy Ci ubyło gdyż zniknęło kilka materiałów całkowicie i bez śladu, tak jak zniknął ich autor, jego profil i komentarze. Niestety wraz z materiałami tak zbikającej osoby nie ma śladu po komentarzach pod jej materiałami. Tym oto sposobem zniknęły też Twoje i moje i innych osób komenty, dzisiaj właśnie, bo dziś zniknęła B.S. i wszystko co jej. Czym - ntb. jestem "zdruzgotana".
- Lidko -> @ nikt do Ciebie, a przynajmniej ja i Ewa także, pretensji nie mam żadnych. Także i moje przyjmij wyrazy sympatii.
ALE....ale....
Wydaje mi się, że rzeczywiście Ewa miała prawo wiedzieć o przesunięciu do blogu jej arta, właśnie dlatego, że zniknął tym samym z listy jej materiałów. Dlatego byłoby "ładnie" autora powiadomić.

Dlatego też. -> @ Rafale .
nie jest to taka sama sytuacja jak zwykłe przeniesienie z działu do działu, bo przy tej czynności w profilu-> na liście autora nie zachodzą żadne zmiany.
To tyle. w tej sprawie.
Cholera. źle się dzieje w państwie wiadomosci24, wszyscy się kłócą i sprzeczają i ciągle coś trzeba wyjaśniać, tłumaczyć, a nawet jak widzę skaczą sobie gdzieś obok do oczu i gardła, zarzucając obrażanie, pomówienia i cuda nie widy. Skąd tyle negatywnego i wrogiego nastawienia się nagle zaindukowało? Czy to taka powszechna atmosfera? lata w około nas? jakieś negatywne bioprądy? czy jak? ;))).
Życzę dobrej nocy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Lidio! ad ilość komentarzy. Widocznie licznik zaczął się kręcić w drugą stronę :) Ale skoro twierdzi Pani, że wszystko jest ok. - niechaj tak będzie. Nie będziemy o to kruszyć kopii. Liczy się przecież jakość i poziom komentarzy, a nie ich ilość. Kłaniam się.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Ewo,
pisze Pani: Blog redakcyjny W24 jest, jak mniemam, blogiem wydawców, więc w dalszym ciągu nie mogę pojąć - dlaczego mój wczorajszy artykuł "Dziel i rządź, czyli o łapkach" tam się znalazł.

Jak nazwa wskazuje, to jest blog redakcyjny... Czy Pani nie jest redaktorem w tym serwisie? Czy to wstyd pisać na blogu największej w Polsce redakcji?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Lidio! Miło, że Pani była uprzejma udzielić wyjaśnień w sprawie j.w. Pragnę jednak zauważyć, że tekst mój ukazał się wczoraj w dziale M3G (poddział: Opinie), ponieważ tam go umieściłam, a dyżurujący moderator dość szybko tekst opublikował właśnie w tym dziale. Wymiana myśli to także, jak przypuszczam, prezentowanie odautorskich opinii. Tak, czy inaczej - uważam, że o decyzji redakcji odnośnie przeniesienia materiału do działu Blog powinnam być poinformowana przed jego tam umieszczeniem. Może wtedy ów "nieszczęsny" artykuł w ogóle nie ujrzał by światła dziennego i było by po sprawie. Tak się składa, że prowadzę własny blog i nie jest wykluczone, że tam właśnie tekst o łapkach bym zamieściła. Blog redakcyjny W24 jest, jak mniemam, blogiem wydawców, więc w dalszym ciągu nie mogę pojąć - dlaczego mój wczorajszy artykuł "Dziel i rządź, czyli o łapkach" tam się znalazł.
Serdecznie pozdrawiam i pragnę Panią zapewnić, że nie żywię do Niej urazy.
Ewa Łazowska

Komentarz został ukrytyrozwiń

Irek, codziennie zmieniam setki razy działy dla tekstów :) Głównie dlatego, że Autorzy najczęściej wybierają wydarzenia. Wydaje mi się, że nie jest to wielkie wydarzenie, przy którym należy rozpoczynać specjalną procedurę. Rozumiem, że dla Ewy przeniesienie było dysonansem, ale jak tłumaczy Lidka i próbuję wytłumaczyć ja - zupełnie niepotrzebnie, bo to naprawdę najlepsze miejsce dla materiału na temat funkcjonowania serwisu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rafał, jedno zdanie:). Ewo, Pani Ewo i dalej, przenosimy tu i tu, bo. Nie byłoby dysonansu:).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Lidko, dziękuję za wyjaśnienia. Aczkolwiek daleko mi do satysfakcji:).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.