Facebook Google+ Twitter

Dzieła Bergmana w Tarnowie

Przegląd „W zwierciadle Bergmana”, to spotkanie z filmami szwedzkiego reżysera, uznanego za jednego z największych twórców w światowej kinematografii. W ramach przeglądu w tarnowskim kinie Millennium pokazanych zostanie sześć filmów.

Sześć dni i sześć filmów – wszystkie są arcydziełami szwedzkiego reżysera Ingmara Bergmana. Przegląd filmowy „W zwierciadle Bergmana”, to doskonała okazja, by poznać jednego z najbardziej bezkompromisowych i wizjonerskich twórców w światowej kinematografii.

- Spośród wszystkich dokonań szwedzkiego reżysera wybraliśmy sześć tytułów. „Tam, gdzie rosną poziomki:, „Szepty i krzyki”, „Milczenie”, „Persona”, „Jak w zwierciadle” i „Siódma pieczęć”, to te pozycje w filmografii Bergmana, które pochylają się nad kondycją człowieka we współczesnym świecie i które cały czas prowokują i dają do myślenia. Twórczość Bergmana wraz z jej powracającymi motywami - wyobcowaniem człowieka we współczesnym świecie, kryzysem wiary i chrześcijańskiego modelu moralności, rozkładem więzi w rodzinie - paradoksalnie dopiero dziś staje się dla polskiego widza w pełni aktualna i czytelna. Polemika reżysera z mieszczańskim systemem wartości może istotnie dotykać nas w pełni dopiero w społeczeństwie, które zaczęło wykształcać klasę średnią z jej wszystkimi dobrodziejstwami i obciążeniami. Prezentacja uniwersalnych filmów Bergmana jest więc dziś dla widza okazją do postawienia sobie zasadniczych pytań związanych z własnym życiem i miejscem w świecie, a nie tylko do spotkania z mistrzem kina - mówi Łukasz Maciejewski, szef kina Millennium w Tarnowie-Mościcach.

Filmy zostaną pokazane na odnowionych cyfrowo kopiach 35mm. Przegląd filmowy „W zwierciadle Bergmana” odbędzie się w dniach 25-30 marca; bilet na każdy z seansów kosztować będzie 5 złotych. Jako pierwszy, właśnie 25 marca, pokazany zostanie obraz „Szepty i krzyki” (1972).

Program (wszystkie projekcje o godz. 18):
„Szepty i krzyki” - 25.03.2008
„Milczenie” - 26.03.2008
„Jak w zwierciadle” - 27.03.2008
„Siódma pieczęć” - 28.03.2008
„Persona” - 29.03.2008
„Tam, gdzie rosną poziomki” - 30.03.2008

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Krótko i na temat za to plus :) W Gdansku byl tez jakis czas temu przeglad. Uwielbiam jego filmy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.