Facebook Google+ Twitter

Dzielenie się pasją. Spotkanie z Anną Klejzerowicz w Gdyni

12 kwietnia 2012 roku w Gdyni odbyło się spotkanie autorskie z Anną Klejzerowicz, zorganizowane w ramach projektu "Obłuże kulturalne, twórcze, przyjazne" realizowanego z funduszy Urzędu Miasta w Gdyni.

Spotkanie z gdańską autorką opowieści niesamowitych oraz kryminalnych, zwaną przez czytelników polską Agathą Christie albo też gdańskim Joe Alexem, odbywało się w filii nr 1 miejskiej biblioteki publicznej w Gdyni Obłużu. Spotkanie prowadziła Jolanta Świetlikowska, przedstawicielka serwisu internetowego "Zbrodnia w bibliotece", jednego z najważniejszych miejsc w polskim internecie, poświęconych literaturze kryminalnej i sensacyjnej, a także wydawca kryminałów, których akcja dzieje się w Trójmieście, między innymi książki Anny Klejzerowicz, "Ostatnią kartą jest śmierć".

Pani Anna Ceran, kierownik filii nr 1 gdyńskiej biblioteki, przywitała uczestników spotkania w imieniu organizatorów, przedstawiła gości, a następnie oddała głos paniom związanym ze "Zbrodnią w bibliotece". Aby do realnej zbrodni nie doszło na terenie biblioteki, czuwały panie bibliotekarki Bożena Durtan, Marzena Cieśla, Bernadeta Łaga i Justyna Dzikowska, które przygotowały miejsce spotkania i sprawiły, że uczestnicy wieczorku mogli się czuć bezpiecznie, za co piszący te słowa serdecznie dziękuje.

Autorka "Cienia gejszy" opowiadała uczestnikom spotkania o tym jak od dziecka lubiła rozwiązywać wszelkiego rodzaju tajemnice i zagadki. Dzięki pasji rozwiązywania zagadek, których źródłem była metafizyka, powstało szereg opowiadań grozy wydanych w dwóch edycjach "Złodzieja dusz". Natomiast inne tajemnicze i pasjonujące historie, które swoimi źródłami sięgały realnego życia, znalazły swój finał w mistrzowsko skonstruowanych kryminałach, takich jak "Sąd ostateczny". Niejako przy okazji uczestnicy spotkania mieli okazję podziwiać fotokopie pięknych japońskich drzeworytów, a także wizerunki kart tarota, czy przeźrocze ze słynnym gdańskim tryptykiem Memlinga "Sąd ostateczny" Owo powiązanie twórczości literackiej Anny Klejzerowicz z tak wybitnymi dziełami sztuki autorka tłumaczy swoimi pasjami, którymi bardzo chętnie zaraziłaby swoich czytelnikółw.

Osoby zainteresowane twórczością pisarki mam przyjemność poinformować o możliwości spotkania Anny Klejzerowicz w najbliższym czasie w Gdańsku, w bibliotece Manhattan, w sobotę 21 kwietnia, o godz. 17

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.