Facebook Google+ Twitter

Dzień Amerykański na Uczelni Łazarskiego

Już 25 listopada na terenie Uczelni Łazarskiego odbędzie się Dzień Amerykański. To doskonała okazja by zapoznać się z kulturą i historią USA, a także spróbować indyka przygotowanego wedle oryginalnej, amerykańskiej receptury.

 / Fot. LogoUroczystego otwarcia obchodów Dnia Amerykańskiego dokonają władze Uczelni Łazarskiego: prezydent - dr Maria Pryshlak oraz dyrektor Instytutu Gospodarki Amerykańskiej i Stosunków Transatlantyckich, dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania - prof. Wojciech Bieńkowski.

Uwieńczeniem inauguracji będzie wykład Attache ds. kulturalnych Ambasady Amerykańskiej w Warszawie Chuck’a Ashley pt.: "Thanksgiving jako najważniejsze święto Amerykanów; pierwsi osadnicy ich kultura, zwyczaje oraz wpływ na późniejszy charakter ustroju politycznego Stanów Zjednoczonych".

Ameryka z nowym prezydentem

O godzinie 11.30 rozpocznie się dyskusja, której moderatorem będzie dr Krzysztof Łazarski, prodziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania. Poruszy ona tematykę związaną z sytuacją w Stanach Zjednoczonych po wyborach prezydenckich oraz wyborach uzupełniających do Kongresu. Wezmą w niej udział zaproszeni goście: Roman Rewald – prezes AmCham w Polsce, Andrew J. Schilling – radca ds. prasy i kultury Ambasady Amerykańskiej w Warszawie i prof. Clifford Bates z Uczelni Łazarskiego. Na zakończenie tej części spotkania odbędzie się konkurs wiedzy o Stanach Zjednoczonych skierowany do studentów uczelni. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody.

Kryzys finansowy i co dalej?

O godzinie 14 rozpocznie się sesja poświęcona amerykańskiemu kryzysowi finansowemu i jego wpływowi na gospodarkę polską i światową. W dyskusji moderowanej przez prof. Wojciecha Bieńkowskiego z Uczelni Łazarskiego, wezmą udział: Sławomir S. Sikora – prezes zarządu Citi Handlowy, dr Andrzej Raczko z Komisji Nadzoru Bankowego, Waldemar Maj – niezależny ekspert oraz dr Bogna Gawrońska – Nowak i dr Maciej Krzak – eksperci z Uczelni Łazarskiego.

Zapraszamy!
25 listopada, już od godziny 10 na Uczelnię Łazarskiego, przy ulicy Świeradowskiej 43, Warszawa. Obchody będą prowadzone w języku angielskim.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.