Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14985 miejsce

Dzień Austriacki w pabianickim przedszkolu

Jakie miasto jest stolicą Austrii? Kim była księżniczka Sisi? Jak smakuje pączek wiedeński? Jak się tańczy walca wiedeńskiego? Odpowiedź na te pytania poznały przedszkolaki z Pabianic, podczas obchodów Dnia Austriackiego.

Dzień Austriacki w przedskzolu nr 11, fot. Marta Miłak / Fot.
Za sprawą przepięknej muzyki i pysznego śniadania wiedeńskiego dzieci zostały w czwartek wprowadzone w kulturę kolejnego państwa Unii Europejskiej. Wcześniej poznały m.in. Anglię, Czechy i Francję.
Po śniadaniu rozpoczął się bal zainaugurowany
przez uczniów Szkoły Tańca Kameleon - walcem wiedeńskim. Obowiązywał specjalny strój, dlatego spotkać można było księżniczki, wróżki, piratów, policjanta a nawet Alladyna. Wybrany został król i królowa balu.


Była wiedeńska zupa kartoflana oraz gulasz cesarski z ziemniakami i korniszonami. Zwieńczeniem dnia były słodkie pączki wiedeńskie z gorącą czekoladą i poczęstunek dla rodziców.

- Takie imprezy są już naszą tradycją
- opowiada Katarzyna Barasińska, dyrektor przedszkola. - Cztery lata temu i trzy lata temu odbyły się trzy takie dni, w tym roku zorganizowaliśmy dwa. W kwietniu będzie Dzień Holenderski. Impreza kończy się piknikiem plenerowym dla przedszkola oraz mieszkańców miasta. W tym roku bawić się będziemy 26 maja.

Katarzyna Barasińska, dyr. Przedszkola Miejskiego nr 11:Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.