Facebook Google+ Twitter

Dzień Babci i Dziadka w Kole Emerytów w Radziejowie

20 stycznia 2010 roku o godz.12 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta w Radziejowie tradycyjnym zwyczajem Zarząd Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów nr 12 w Radziejowie organizuje "Dzień Babci i Dziadka".

Przewodniczący koła Zygmunt Suchara / Fot. Karol SzmagalskiZarząd koła na tę uroczystość przygotował wiele wierszy, piosenek okolicznościowych jak i poczęstunek dla przybyłych. Na uroczystości będzie wiele babć i dziadków a także ich wnuczęta. Wspólnie świętować będą to święto.

Będą i takie życzenia:

Ile gwiazd na niebie lśni
Tyle przynieś Nowy Roku
Naszym drogim Babciom, Dziadkom
Jasnych i szczęśliwych dni.

I wiele innych. Organizatorzy zapewniają, że będzie wesoło i radośnie.

Warto przy tej okazji przypomnieć,że te święta mają już w Polsce ponad trzydziestoletnią tradycję. Pojawiły się w naszych kalendarzach w latach ’60 lub ’70 ubiegłego wieku. Trudno jednak określić dokładną datę i przyczynę ich powstania. Tradycja obchodzenia Dnia Babci oraz Dnia Dziadka znana jest również w innych krajach, między innymi Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Z kolei w Japonii celebruje się Dzień Szacunku Dla Starszych, przypadający 14 września. Jest on również uznany za święto narodowe, wolne od pracy.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.