Facebook Google+ Twitter

Dzień Babci i Dziadka w nowogardzkim przedszkolu

Kiedy oglądałem filmy na temat związany z dniem "Babci i Dziadka" w różnych grupach wiekowych, zorientowałem się z jak wielkim przyspieszeniem postępuje rozwój dzieci. W załączonym filmie zobaczymy najmłodszą grupę.

Przedszkole Nr I w Nowogardzie przy ulicy Stefana Żeromskiego / Fot. Piotr WierzbickiPrzedszkole Nr I w Nowogardzie

Pod względem pracy dydaktycznej Przedszkole Nr 1 w Nowogardzie jest zaliczane do najlepszych w tym mieście. Ludzie dowożą codziennie tutaj swoje dzieci z odległych zakątków miasta. Wykonałem wywiad środowiskowy, żeby sprawdzić przyczynę takiego stanu rzeczy. Ludzie nie umieli tego wyjaśnić, stwierdzali tylko że to przedszkole jest najlepsze, a dzieci chętnie tam uczęszczają.

Dzieci z Przedszkola Nr I w Nowogardzie prezentują wierszyki i piosenki dedykowane babciom i dziadkom w dniu ich święta. / Fot. Piotr WierzbickiI rzeczywiście, moją uwagę zwróciło zachowanie wnuka, kiedy odbierałem go z przedszkola. Wychodząc z sali, podchodzi do swojej wychowawczyni, przytula się i na koniec wypowiada to czarodziejskie zaklęcie: "do widzenia", które nic nie kosztuje, a jak bardzo poprawia międzyludzkie relacje.

Takie zachowanie dziecka świadczy o poprawnych stosunkach w przedszkolu, a co najważniejsze, że dziecko ma pełne zaufanie do swoich wychowawców. To z kolei rzutuje na właściwe i bezstresowe wychowanie dzieci.

Dzieciom smakują różne delicje, przygotowane na dzień Babci i Dziadka przez rodziców. / Fot. Piotr WierzbickiNapuszony, ciągle niezadowolony, przynoszący swoje problemy z domu do miejsca pracy wychowawca, zrobi więcej szkody niż pożytku. Ponieważ jego zachowanie po dłuższym okresie czasu przekłada się na zachowanie dzieci. Dorośli powinny być tego świadomi.

Powinniśmy pamiętać, że dziecko to nie przedmiot do zabawy a żywy organizm, ulegający ciągłym przeobrażeniom i podlegający rozwojowi. Dlatego też dziadkowie mają ogromne znaczenie w procesie rozwoju dziecka. Ot, choćby jadąc na rowerze przez łąki, pola, lasy inicjujemy komponowanie piosenek, wierszy lub prowadząc rozmowę na tematy, które interesownie zajmują dziecko.

Dzieci na przemian, bawią się i w przerwach rozmawiają z dorosłymi. / Fot. Piotr WierzbickiKiedyś wypróbowałem układanie piosenek ze starszym wnukiem, co było dla mnie miłym zaskoczeniem. Dziecko pobudza swoją wyobraźnię w scenerii przemieszczających się obrazów przyrody. Wprowadza teksty zaczepiające i nurtujące tematyki z głębi jego serca.
Wzbogaca cechy interpretatorskie i umiejętność przekazu śpiewając.

Na załączonym filmie widać jak pierwsze kroki są trudne. Chodzą do przedszkola zaledwie kilka miesięcy. Nie jest istotne jak wykonują dany utwór. Ważne jest, że mają w tym kierunku wielki zapał i angażują się do współpracy z wychowawcami.W pomieszczeniu gdzie dzieci przebierają się, dorośli mogą podziwiać prace artystyczne poszczególnych grup dzieci z przedszkola. / Fot. Piotr WierzbickiFestyn charytatywny w Przedszkolu Nr 1 w Nowogardzie
Święto babci i dziadka w Przedszkolu nr 1 w Nowogardzie
Jasełka w Przedszkolu nr 1 w Nowogardzie
Fotografujmy lokalne imprezy-zwiększymy oglądalność W24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

przypadkowy gość
  • przypadkowy gość
  • 17.05.2011 13:32

Piotrze, widzę że jesteś zakochany w swoich wnukach, pozdrawiam chłopców. Ja mam czworo, ale u mnie jest ciekawiej: 2 wnusie i 2 wnuków. To dopiero jest radość jak mamy całą czwórkę u siebie. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo sympatyczna relacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Babcie i dziadkowie są w skowronkach, bo coś dla nich robią ich wnuczęta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.