Facebook Google+ Twitter

Dzień bez samochodu. Dziś pojedziesz komunikacją miejską za darmo

22 września obchodzony jest Europejski Dzień bez Samochodu. W związku z tym w większości miast w Polsce właściciele samochodów osobowych będą mogli za darmo korzystać z komunikacji publicznej.

 / Fot. Hiuppo/CC 3.0Jak czytamy na stronach Ministerstwa Środowiska, Europejski Dzień bez Samochodu obchodzony jest w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (ETZT), który rozpoczął się 16 września.

Kampania ta, to wyśmienita okazja dla władz lokalnych zarówno do testowania, jak i wprowadzania nowych rozwiązań, które przyczynia się do poprawy komunikacji zarówno publicznej, pieszej, jak i rowerowej. Hasło tegorocznej kampanii to: Wybierz wygodną alternatywę! Nie warto zamykać się w samochodzie!

Aby korzystać z bezpłatnych przejazdów - autobusami (także linii podmiejskich), tramwajami oraz metrem - wystarczy mieć przy sobie ważny dowód rejestracyjny samochodu osobowego. W Warszawie w tym dniu wszystkie bramki biletowe na stacjach metra będą otwarte.

W ubiegłym roku jak wynika z raportów przekazanych przez kontrolerów biletów podczas Dnia bez Samochodu wzmiankowano o ok. 500 kierowców, którzy skorzystali z komunikacji miejskiej w Warszawie - poinformował portalspozywczy.pl, warszawski ZTM.

Organizatorzy i organizacje pozarządowe wraz z mediami, dzięki tej akcji uczulają na szkodliwy wpływ spalin samochodów na nasze zdrowie i życie. Przy okazji promowane są rozwiązania w zakresie ekologii w transporcie. Podnosi się również tak ważne kwestie jak paliwa alternatywne oraz komunikację zbiorową. Pomysłodawcą obchodzonego od 2002 r. Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu była Komisja Europejska.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.