Facebook Google+ Twitter

Dzień bez samochodu. Kto zostawi swe auto?

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2007-09-22 09:21

W tym roku 22 września, Europejski Dzień bez Samochodu przypada w sobotę. Podobnie jak inni Europejczycy, zamiast auta powinniśmy dziś wybrać komunikację miejską, rower lub spacer. Tylko kto potraktuje to serio...

 / Fot. Dziennik ZachodniDziennik Łódzki" informuje, że w Łodzi nie będzie jednak w tym roku darmowych przejazdów dla tych, którzy w autobusie czy tramwaju pokażą dowód rejestracyjny swego samochodu. W sobotę 22 września, w godz. 8 - 13 łódzkie MPK zaprasza za to do Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK (ul. Wierzbowa 51) na I Giełdę Biletów i Pamiątek Komunikacji Miejskiej.

Podczas giełdy rozstrzygnięty zostanie konkurs na najcenniejszą pamiątkę związaną z komunikacją miejską. Tego samego dnia w godz. 10 - 14 w Zajezdni Autobusowej nr 3 przy ul. Limanowskiego, podczas drzwi otwartych, można obejrzeć działanie monitoringu, zobaczyć najnowsze autobusy Volvo, a nawet zasiąść za kółkiem.

Również dzisiaj o godz. 10 rozpocznie się VI Amatorski Rajd Rowerowy i Pieszy "Tour de Kalonka". Start i meta rajdu - na leśnej polanie przy ul. Głównej w Kalonce (gm. Nowosolna).

Jak donosi "Dziennik Zachodni", w Lublińcu oficjalnie otwarto nowe ścieżki rowerowe. Inwestycja kosztowała ponad 6 milionów złotych, 75 procent środków pochodziło ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

Lubliniec od początku roku promowany jest jako miasto zielonych klimatów i raj dla cyklistów. Po otwarciu nowych ścieżek, 27-tysięczny Lubliniec ma aż 75 kilometrów traktów dla rowerzystów z czego 60 kilometrów tras prowadzi lasami. Najpiękniejsza z nich prowadzi z Lublińca do Kokotka.

Z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu, władze Wrocławia fundują przejazdy tramwajami i autobusami – nie trzeba kasować biletów. W Legnicy za darmo pojeżdżą tylko kierowcy – kontrolerom z MPK wystarczy wylegitymować się dowodem rejestracyjnym auta.

Dzień bez auta można uczcić, biorąc udział we wrocławskiej paradzie rowerowej, która wyrusza w sobotę o godz. 13 z placu Solnego na wyspę Piasek. To nie koniec atrakcji – MPK przygotowało paradę tramwajów. Od godziny 9 będą przez plac plac Teatralny przejeżdżały wszystkie typy pojazdów, jakie zachowały się w zajezdniach. Od tramwaju konnego do nowoczesnej skody.
(SZEM,PEKA)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

tylko dlaczego raz w roku jest dzień bez samochodu, częściej na rowerek wsiadać jest zdrowiej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.