Facebook Google+ Twitter

Dzień bezpieczeństwa wewnętrznego we Francji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-19 16:58

Mieszkańcy wielu francuskich miast mogli przez cały weekend zapoznawać się z metodami pracy policji i żandarmerii. W całej Francji odbyły się dni bezpieczeństwa wewnętrznego.

Najbardziej spektakularna impreza związana z dniami bezpieczeństwa wewnętrznego odbyła się w Paryżu na Placu Inwalidów. Na tej ogromnej przestrzeni, gdzie jeszcze przed paru tygodniami odprawiał mszę papież Benedykt XVI, powstało miasteczko z granatowymi namiotami i terenami do ćwiczeń. Można tam było zobaczyć nowoczesny sprzęt stosowany przez francuską policję - między innymi helikoptery służb ratunkowych. Paryska policja stworzyła tam również fikcyjne miejsce zbrodni, w którym pracowali specjaliści od wykrywania najdrobniejszych nawet śladów. Oczywiści zwiedzającym wyjaśniano wszystkie - a przynajmniej niemal wszystkie - tajniki pracy policyjnych detektywów.

Licznym Paryżanom najbardziej podobał się jednak zbiorowy skok spadochroniarzy należących do żandarmerii, a także próba porwania pasażerów autobusu. Próba ta było oczywiście pozorowana.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.