Facebook Google+ Twitter

Dzień Bezpiecznego Internetu 2010

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-01-27 12:09

9 lutego 2010 roku w całej Europie obchodzony będzie Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Internet nie zna granic. W idei Dnia Bezpiecznego Internetu niezwykle ważny jest jego międzynarodowy charakter. 9 lutego 2010 roku we wszystkich krajach Unii Europejskiej rusza kampania medialna poświęcona ochronie prywatności w Internecie - "Think B4 U post!".

 / Fot. mat. prasowe9 lutego w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa,
której towarzyszyć będą targi i forum poświęcone działaniom na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych internautów, w mediach wystartuje ogólnoeuropejska kampania zwracająca uwagę na problem ochrony prywatności w Internecie przez dzieci, a w całym kraju organizowane są lokalne inicjatywy związane z bezpieczeństwem najmłodszych online.

Stowarzyszenie INSAFE, które koordynuje DBI na szczeblu międzynarodowym, przygotowuje też propozycje edukacyjne dla szkół w całej Europie m.in. quiz dotyczący zagadnień z kultury i historii europejskiej, edukacji medialnej oraz tematyki bezpieczeństwa w Internecie.

Spot, realizowany w Polsce pod hasłem "Pomyśl zanim wyślesz", promujący tegoroczną myśl przewodnią obchodów DBI trwa 15 sekund i przedstawia możliwe konsekwencje nierozważnego publikowania prywatnych treści w Internecie. Skierowany jest do dzieci i młodzieży, ale informacje w nim zawarte są istotne także dla rodziców i profesjonalistów pracujących z dziećmi. Reklama emitowana będzie na zasadach non-profit w stacjach telewizyjnych oraz
serwisach internetowych we wszystkich krajach Unii Europejskiej od 9 lutego
2010 roku.

W dotarciu z ideą bezpieczeństwa w Sieci do jak największej liczby dzieci, rodziców i nauczycieli niezwykle ważna jest rola mediów, dzięki którym problem ochrony swojego bezpieczeństwa online może trafić do domu każdego internauty.Także Autorzy Wiadomości24.pl piszą o tej idei. Warto przeczytać tekst Tomasza Mazura
Radomsko. Społeczeństwo obywatelskie w oku kamery

9 lutego - Dzień Bezpiecznego Internetu. Zagrożeń w internecie przybywa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tu tez kilka wskażówek. Jak chronić dziecko link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.