Facebook Google+ Twitter

Dzień Bezpiecznego Internetu 2011 w wodzisławskich podstawówkach

Trzy wodzisławskie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4 i Szkoła Podstawowa nr 15 postanowiły wspólnie przeprowadzić obchody Dnia Bezpiecznego Internetu.

8 lutego 2011 już po raz siódmy w Polsce, a ósmy na całym świecie obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Ideą narodowych obchodów DBI jest inicjowanie lokalnych działań, w ramach których dzieci, młodzież i nauczyciele aktywnie angażują się w prace nad projektami poświęconymi bezpieczeństwu w sieci. Inicjatywy związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w Internecie będą realizowane przez cały luty 2011.

Trzy wodzisławskie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4 i Szkoła Podstawowa nr 15 postanowiły wspólnie przeprowadzić obchody DBI. Działania polegały na zorganizowaniu wystaw prac plastycznych dotyczących bezpieczeństwa w sieci, kampanii informacyjnych, happeningów, udziale w kursach e-learningowych na platformie www.kursy.dzieckowsieci.pl oraz udziale w konkursie informatycznym pt. „Dzień Bezpiecznego Internetu 2011”. W obchodach DBI uczestniczyli wszyscy uczniowie klas IV – VI oraz niektórzy uczniowie klas I-III.

Szczegółową relację z obchodów DBI będzie można zobaczyć na stronach poszczególnych szkół po zakończeniu wszystkich inicjatyw.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: internet DBI SID


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.