Facebook Google+ Twitter

Dzień Bezpiecznego Internetu 2011 w wodzisławskich szkołach podstawowych

Dzień Bezpiecznego Internetu 2011 w trzech wodzisławskich podstawówkach: SP nr 3, SP nr 4 i SP nr 15

Wręczenie dyplomu i nagrody za I miejsce w Konkursie "DBI 2011" - 08 marca 2011. / Fot. Włodzimierz Sidorow8 lutego już po raz siódmy w Polsce, a ósmy na całym świecie obchodzono Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Idea narodowych obchodów DBI to inicjowanie lokalnych działań, w ramach których dzieci, młodzież i nauczyciele aktywnie angażują się w prace nad projektami poświęconymi bezpieczeństwu w sieci. Inicjatywy związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w internecie były realizowane przez cały luty 2011.

Z mojej inicjatywy, trzy wodzisławskie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4 i Szkoła Podstawowa nr 15 postanowiły wspólnie przeprowadzić obchody DBI. Działania polegały na zorganizowaniu wystaw prac plastycznych dotyczących bezpieczeństwa w sieci, kampanii informacyjnych (rozdawanie ulotek uczniom i rodzicom), happeningów – scenek pokazujących zagrożenia w sieci, udziału w kursach e-learningowych na platformie dzieckowsieci.pl oraz udział w konkursie informatycznym „Dzień Bezpiecznego Internetu 2011” na platformie moodle.

W konkursie uczestniczyło 41 uczniów. Najlepszymi okazali się:

I miejsce - Michał Gaszka uczeń klasy 6b z SP 3
II miejsce - Maciej Mołdrzyk uczeń klasy 4 z SP 4
III miejsce - Aleksandra Żeromska uczennica klasy 4b z SP 3

Wręczenie nagród i dyplomów miało miejsce 8 marca 2011r.

W obchodach DBI uczestniczyli wszyscy uczniowie klas IV – VI oraz niektórzy uczniowie klas I-III. Szczegółowe sprawozdanie z przeprowadzonych działań można przeczytać na stronach szkół biorących udział w obchodach DBI 2011.

Włodzimierz Sidorow
sp3moodle

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.