Facebook Google+ Twitter

Dzień Bezpiecznego Internetu

12 lutego w całej Europie obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Z inicjatywą realizacji takiego projektu wyszła Komisja Europejska, a jego celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży korzystających z internetu.

 / Fot. zdjęcie ilustracyjne APPW ramach akcji, w miesiącu lutym, organizowany jest szereg inicjatyw, których celem jest zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa jakie niesie ze sobą internet, a także pokazanie, jak można chronić swoje pociechy przed takimi zagrożeniami.

Ich wykonawcami są zarówno szkoły, firmy, jak również pojedyncze osoby, które zgłoszą chęć udziału w akcji.
W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, zorganizowano dla szkół szereg konkursów z nagrodami, a ponadto zaprezentowano kolejną odsłonę kampanii "Dziecko w sieci", kryjącą się pod hasłem STOP cyberprzemocy. Szkołom została również złożona oferta kursów e-learningowych. Wszystko po to, by propagować bezpieczny internet.

Centralnym punktem dzisiejszego dnia, będzie konferencja, która odbędzie się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie przy ul. Dobrej 56/66 o godz. 11, będąca zarówno podsumowaniem dotychczasowych sukcesów, jak również przedstawienia nowych pomysłów i inicjatyw, mających jeszcze bardziej wzmacniać bezpieczeństwo dzieci korzystających z internetu.


źródło: http://www.dbi.pl
więcej informacji: http://www.dbi.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.