Facebook Google+ Twitter

Dzień białej laski w Siemianowicach

W najbliższą środę, 14 października o godz. 15 w Siemianowicach Śląskich po raz kolejny obchodzony będzie Dzień Białej Laski. Tym razem osoby niewidome i niedowidzące oraz ich przyjaciele spotkają się w Kinoteatrze "Tęcza".

Okładka książki Hanny Pasterny "Jak z białą laską zdobywałam Belgię" / Fot. Okładka książkiGłównym punktem imprezy będzie promocja książki Hanny Pasterny "Jak z białą laską zdobywałam Belgię". Niewidoma autorka opisuje w niej własne przeżycia z uczestnictwa w programie aktywizacji zawodowej i społecznej kobiet z krajów arabskich, gdzie występowała jako wolontariusz.

Hanna Pasterny jest z wykształcenia romanistką oraz jednym z nielicznych niewidomych logopedów. Oprócz pracy zawodowej od wielu lat działa aktywnie na rzecz osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności w kraju i zagranicą. Nawiązała m.in. współpracę z Uniwersytetem w Glasgow, gdyż jest jedną z twórczyń powstających w Polsce projektów urządzeń ułatwiających życie osobom niepełnosprawnym (micro bus, micro look) nagrodzonych na światowych targach innowacji. Aktywnie działa w Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych. Jest społeczną asystentką Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego prof. Jerzego Buzka. W roku 2009 została uhonorowana tytułem Lady D. w kategorii aktywność społeczna.

W trakcie spotkania będzie można też obejrzeć prace osób niedowidzących wykonane na drutach i szydełkiem oraz posłuchać wierszy Haliny Lipki w wykonaniu autorki.

Organizatorem Dnia Białej Laski jest miejscowe Koło Polskiego Związku Niewidomych oraz siemianowicka Miejska Biblioteka Publiczna. Patronat honorowy nad imprezą objął przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych Poseł Marek Plura.
Serdecznie zapraszamy do Siemianowic!

Więcej o imprezie przeczytamy na stronie: http://kolopzn-siemianowice.blog.onet.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Podpisuję się pod Adamem.))

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, super! Tak można pokonywać niesprawiedliwość losu. Pozdrowienia dla bohaterki i autora materiału.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.