Facebook Google+ Twitter

Dzień chiński w cyklu wydarzeń Przez świat z Janem Potockim

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich do Pałacu pod Baranami w najbliższą niedzielę 29 listopada na Dzień chiński w ramach cyklu wydarzeń "Przez świat z Janem Potockim".

 / Fot. IKProgram:

Wystawa fotograficzna w "W Chinach i o Chinach" - prace konkursowe

Warsztaty dla dorosłych:
1) Opera pekińska (maski oraz warsztaty wokalne) (16:00-17:30) - Tematem spotkania jest chińska opera, jeden z najważniejszych symboli chińskiej kultury. Prezentacja masek i strojów aktorów połączona zostanie z pokazem oraz warsztatami wokalnymi. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję samodzielnie wykonać chińską maskę.
2) Kaligrafia i język chiński dla każdego (17:30-18:30) - Kaligrafia jest jedną z klasycznych sztuk chińskich. W niej ukryta jest esencja kultury Państwa Środka. Warsztaty kaligrafii będą obejmowały pokaz kaligrafa oraz samodzielne zmierzenie się z tą trudną sztuką.
Często można usłyszeć, że język chiński jest jednym z najtrudniejszych języków na świecie. Cztery tony i mnóstwo znaków mogą deprymować, jednak przy odrobinie chęci i wytrwałości da się go opanować. Celem warsztatów jest opanowanie przez uczestników podstaw języka chińskiego, nauka 4 tonów oraz zapisanie kilku chińskich
3) Sztuka wiązania węzełków (16:30-17:30) - Tworzeniem misternych supełków Chińczycy zajmują się już od dynastii Tang. Obecnie są one również są niezwykle popularne w Państwie Środka; symbolizują siłę, miłość i jedność. Służą jako symbole noworoczne lub zdobią świątynie. Wyglądają na skomplikowane, jednak poznając odpowiednie techniki można szybko opanować podstawy sztuki wiązania węzełków.
4) Majiang (15:00-16:00) - Gra, nad którą Chińczycy uwielbiają spędzać całe godziny. Składa się ze 144 elementów, nazywanych kamieniami, podzielonych na różne kategorie. Podstawowym celem gry jest uzyskanie zwycięskiej kombinacji kamieni. Zapraszamy na warsztaty, które pomogą zgłębić tajniki tej wciągającej zabawy!

Warsztaty dla dzieci:
1) Rysowanie chińskiej filozofii (15:00-16:00) - Celem warsztatów jest przedstawienie najmłodszym uczestnikom najważniejszych idei filozofii chińskiej wykorzystując formy plastyczne.
2) Zajęcia plastyczne "W krainie smoków" (15:00-18:30) - Jednym z najważniejszych chińskich symboli jest smok. Każde dziecko będzie miało okazje stworzyć własnego smoka i poznać jego symboliczne znaczenie.
3) Malowanie twarzy "Panda i przyjaciele" (15:00-18:30) - Coś specjalnego dla najmłodszych! Zapraszamy serdecznie do stanowiska, gdzie pociecha będzie mogła wcielić się w wybranego przez siebie zwierzaka. Niesamowita frajda i duży wybór spośród zwierząt ważnych w tradycji i kulturze chińskiej.

Miejsce: SALE BALOWE PAŁACU POD BARANAMI
RYNEK GŁÓWNY 27, KRAKÓW
Czas: 29 LISTOPADA 2015
Wstęp wolny!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wesołej zabawy i nauki

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.