Facebook Google+ Twitter

DZIEŃ DARMOWYCH GIER FABULARNYCH 201216.06.2012

Już po raz trzeci odbędzie się Dzień Darmowych Gier Fabularnych - impreza w swoich założeniach zbiegająca się z zachodnim pierwowzorem, czyli Free RPG Day.

Gra fabularna (inaczej RPG, z ang. role-playing game, nieraz zwana grą wyobraźni, potocznie erpegiem lub rolplejem) – gra, w której gracze (od jednego do kilku) wcielają się w role fikcyjnych postaci. Cała rozgrywka toczy się w fikcyjnym świecie, istniejącym tylko w wyobraźni grających. Jej celem na ogół jest rozegranie gry według zaplanowanego scenariusza i osiągnięcie umownie określonych lub indywidualnych celów, przy zachowaniu wybranego zestawu reguł, zwanego mechaniką gry.
za Wikipedią


Już po raz trzeci odbędzie się Dzień Darmowych Gier Fabularnych - impreza w swoich założeniach zbiegająca się z zachodnim pierwowzorem, czyli Free RPG Day. Pierwszy Free RPG Day odbył się sześć lat temu, dzięki North American Roleplaying Industry. Inicjatywa od początku miała na celu promowanie małych i dużych wydawnictw związanych z branżą gier fabularnych poprzez udostępnienie darmowych materiałów np. w postaci elektronicznej (PDF) lub drukowanej.
Kilkuletnie doświadczenie na rynku pokazało, iż akcja propaguje wydawnictwa i poszczególne tytuły z nimi powiązane.

W ubiegłym roku dzięki fanom oraz akcjom promocyjnym wydawnictw, koordynatorzy tej imprezy zebrali grubo ponad tysiąc stron artykułów, systemów autorskich, dodatków w postaci plików PDF. Liczba egzemplarzy podręczników i czasopism przesłanych do uczestników dobiegła setki, zaś
niektóre z tekstów pojawiły się w językach angielskim i hiszpańskim.

Dzień Darmowych Gier Fabularnych zdołał w przeciągu minionych edycji zmobilizować zarówno wydawców, jak i branżowe sklepy, serwisy, bloggerów czy zdystansowanych na co dzień użytkowników, wykraczając przy tym poza sieć internetową.
Tylko w ubiegłym roku polscy fani gier fabularnych dzięki sponsorom otrzymali bezpłatnie materiały na łączną kwotę kilku tysięcy złotych. I nie inaczej będzie w tym roku.

Grono sponsorów rozrosło się i darmowych materiałów będzie jeszcze więcej.
Wśród oficjalnych sponsorów znalazły się takie firmy jak:

Wydawnictwo GRAmel – oficjalny wydawca polskiej wersji językowej gry Savage Worlds, który zapewni materiały do swoich gier fabularnych. Warto nadmienić, że w tym roku ich nakładem ukaże się wielokrotnie nagradzana gra Grey Ranks (Szare Szeregi), której akcja rozgrywa się w trakcie Powstania Warszawskiego. Już teraz warto odwiedzić ich sklep internetowy, gdyż do 16 czerwca trwa niezwykle korzystna dla klientów promocja. (http://sklep.wydawnictwogramel.pl)

Bogatą kolekcję komiksów przygotowało dla graczy wydawnictwo Egmont Polska. Ich pierwszym produktem był komiks o znanym Kaczorze Donaldzie. Dziś, po dwudziestu latach, są największym w Polsce wydawcą książek i czasopism dla dzieci i młodzieży.

Sponsorem książek jest wydawnictwo Fabryka Słów specjalizujące się w literaturze fantastycznej: science fiction, fantasy, historiach alternatywnych i horrorze. Stworzyli szereg serii wydawniczych w tym cykl Fabryka w grze, poświęcony wyłącznie książkom osadzonym w realiach gier.

Gry wideo ufunduje firma Techland, polski developer gier na komputery PC i konsole oraz wydawca gier i oprogramowania na terenie Polski. Firma rozwija się nieprzerwanie od 1991 roku, zatrudniając obecnie 200 specjalistów w wielu miastach Polski.

Z kolei Wydawnictwo Wielokrotnego Wyboru zapewni gry książkowe (gry paragrafowe, gamebooki). W swoim dorobku mają na koncie 6 gier książkowych, w tym pierwsze w Polsce gry przystosowane do komfortowej lektury na czytnikach elektronicznych. Wydają także pismo poświęcone interaktywnym, fabularnym gałęziom kultury Masz Wybór.

To na pewno nie koniec niespodzianek – grono sponsorów stale rozrasta się.
Jeżeli chcesz wypromować swoją grę, wydawnictwo, stronę internetową, albo po prostu dorzucić od siebie cegiełkę i podzielić się swoją pracą z graczami, skontaktuj się z nami: .
borejko[at]gmail.com


Podobnie jak w ubiegłym roku w bielskim sklepie hobbystycznym Gnom, na bielszczan będą czekały gry, książki, komiksy i inne darmowe materiały.
Jeśli jesteś zainteresowany literaturą fantastyczną, grami, komiksem lub chcesz się czegoś dowiedzieć o grach fabularnych, zapraszamy 16 czerwca 2012 roku o godzinie 11.00. na ulicę Szkolną 15 do sklepu Gnom.

Jeśli z jakiś powodów nie możesz być tam z nami, odwiedź profil na Facebooku https://www.facebook.com/DzienDarmowychGierFabularnych lub zajrzyj na stronę www.gryfabularne.blogspot.com.
Planujemy różnorakie akcje promocyjne oraz konkursy, w których będzie można pobrać darmowe materiały stworzone przez fanów i te ufundowane przez sponsorów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.