Facebook Google+ Twitter

Dzień Dawcy Szpiku w Ostrowcu Świętokrzyskim

Z inicjatywy Rady Osiedla Kamienna w Ostrowcu Świętokrzyskim i Fundacji DKMS w niedzielę, 7 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół nr 1 przy ulicy Focha 3 w godzinach 11 - 17 odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku.

Zaproszenie na Dzień Dawcy Szpiku w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. skan. Piotr KrzakPo czwartkowym koncercie "Świętokrzyskie charytatywnie", niedzielny Dzień Dawcy Szpiku wpisuje się w cykl przedsięwzięć podjętych w celu pomocy 16 - letniemu Pawłowi Berasiowi, uczniowi Publicznego Gimnazjum nr 5 choremu na aplazję szpiku kostnego. Chłopiec jest w tej chwili po przeszczepie, gdyż znalazł się jego "genetyczny bliźniak". Ale wciąż jeszcze jest bardzo dużo chorych ludzi, dla których jedynym ratunkiem jest przeszczep szpiku kostnego. I to z myślą o nich organizowany jest Dzień Dawcy Szpiku (poza Ostrowcem Świętokrzyskim 7.04.2013 r. podobne akcje odbędą się w Trzebnicy i w Słupsku).

W bazie potencjalnych dawców szpiku zarejestrować się może każda osoba w wieku od 18 do 55 lat, ważąca co najmniej 50 kilogramów i nie mająca zbyt dużej nadwagi. Potencjalny dawca komórek macierzystych nie może być po przeszczepie organu, nie jest uzależniony od leków, alkoholu, narkotyków i innych substancji oraz nie należy do żadnej grupy ryzyka. Wszyscy chcący zostać ewentualnym dawcą szpiku kostnego powinien przyjść 7 kwietnia br. do ZSP nr 1 (dawnej "jedenastki") przy ulicy Focha 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim w godzinach od 11 do 17.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.