Facebook Google+ Twitter

Dzień dobry, jestem Etienette

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-06-29 14:05

Dzieci gwiazd nie mogą mieć zwyczajnych imion. Ich życie już od samego początku różni się od dzieciństwa zwyczajnych pociech.

Od urodzenia biorą udział w profesjonalnych sesjach zdjęciowych, dostają drogie prezenty, mają po kilka niań, a ich pokoje dziecinne przypominają bajkowe pałace.
Walka sławnych rodziców o oryginalność ich pociech zaczyna się już od nadawania im nietypowych imion. Oczywiście przodują w tym zachodnie gwiazdy. Gwyneth Paltrow uznała, że najładniejszym imieniem dla dziewczynki jest Apple - czyli jabłko. Najsłynniejsza brytyjska para, czyli Victoria i David Beckhamowie, postanowili, że ich pierworodny będzie nosił imię na cześć snobistycznej dzielnicy Nowego Jorku - Brooklyn. Drugi syn państwa Beckham dostał nie mniej oryginalne imię - Romeo. Podobno był to pomysł Victorii, która uznała, że jeśli jej synek w przyszłości nie okaże się superprzystojniakiem, to przynajmniej imię będzie miał ładne.

Polska Pamela

W ślady gwiazd światowego showbiznesu poszły też nasze rodzime sławy. Pionierką w tej dziedzinie była Ewa Bem, która prawie trzydzieści lat temu nadała swojej córeczce imię Pamela. Wcześniej tak samo nazywała się ukochana lalka piosenkarki. Dziewczynka długo nie lubiła swojego imienia, bo albo ją wyśmiewali, albo przekręcali jej imię.

Równie nietypowe imiona noszą bliźniaki Roberta Gawlińskiego - Emanuel i Benjamin. Krzysztof Ibisz z kolei postanowił, że jego syn będzie miał europejskie imię, więc nazwał go Vincent. Równie kosmopolityczne imiona mają dzieci Roberta Leszczyńskiego, Doroty Gawryluk i Edyty Górniak. Córka Roberta nosi wdzięczne imię Vesna. Juror „Idola” nazwał tak swoją pociechę z miłości do Bałkanów. Tam imię Vesna jest bardzo popularne, a oznacza po prostu Wiosnę. Syn Doroty Gawryluk dostał imię po dziadku - Nikon. Złośliwi śmieją się, że dziennikarka musi być zapaloną fotograficzką. Mama Nikona nie przejmuje się jednak złośliwościami. Kiedyś żartowała nawet, że jeśli będzie miała córkę, to da jej na imię Minolta.
Syn Edyty Górniak dostał z kolei na imię Allan. Imię ze wszech miar ogólnoświatowe. Szkoda tylko, że pani Edyta nie pomyślała o tym, by wszystkie dane jej syna były tak kosmopolityczne. Nazwisko Krupa nie powinno nikomu na Zachodzie sprawić trudności, ale jak maluch na podać swoje miejsce urodzenia? Chłopiec przyszedł na świat w Łomży.

Oryginalni za wszelką cenę

Pierwsze miejsce na liście rodziców nadającym swoim dzieciom dziwne imiona, zajmują Kasia Figura i Michał Wiśniewski.

Wszyscy członkowie rodziny Kasi Figury noszą imiona na literę K. Kasia jej mąż - Kai oraz ich dwie córeczki - Koko i Kaszmir. Widocznie rodzicom dziewczynek nie podobały się polskie imiona na tę literę, choć jest ich całkiem sporo.

Równie oryginalny w nazywaniu swoich pociech okazał się lider zespołu „Ich troje” - Michał Wiśniewski. Dwójce dzieci z małżeństwa z Mandaryną nadał imiona Xavier i Fabienne. Mama oryginalnych maluchów przyznaje, że to Michał wymyślił imiona dla dzieci, ale jej też się one podobają. A skąd pomysł na tak nietypowe imiona? Michał nosił kiedyś pseudonim artystyczny Xavery-Fabien. Dla równowagi dzieci dostały nieskomplikowane drugie imiona - Michał i Marta (po rodzicach), więc, jak podkreśla Mandaryna, w przyszłości będą miały wybór.
Podejrzewano, że artysta będzie miał więcej kłopotu z wymyśleniem imienia dla trzeciego dziecka, które niedługo pojawi się na świecie. Ale Wiśniewski okazał się kopalnią oryginalnych pomysłów. Najmłodsza córka Michała będzie miała na imię Etienette (z greckiego: wybrana). Ciekawe kiedy dziewczynka nauczy się wymawiać własne imię?
A może dla podtrzymania rodzinnej tradycji córka artysty też dostanie drugie imię po swojej mamie - Ani Świątczak i będzie mogła używać łatwiejszego.

Po staropolsku

Wiele polskich gwiazd postanowiło przywrócić do życia staropolskie imiona, szczególnie u chłopców. Synek Kayah nosi rzadkie imię Roch. Anna Maria Jopek nazwała synów Franek i Staś. Stasia ma też Justyna Steczkowska. Jej drugi synek też nosi rzadkie imię - Leon. Syn Pawła Małaszyńskiego ma na imię Jeremiasz. Nietypowe imiona nadała też swoim córkom Marysia Seweryn. Dziewczynki nazywają się Lena i Jadwiga. Podobno Jadwiga to ulubione imię Krystyny Jandy, więc może imię dla wnuczki wybrała jednak babcia.

Modą na imiona po dziadkach, a nawet pradziadkach, gwiazdy zaraziły resztę narodu. Wróciła moda na Marysie, Zosie, Stasiów i Janków. Nicole i Andżeliki powoli odchodzą w mroki przeszłości, chociaż pokolenie dziewczynek, które noszą te imiona, chodzi dopiero do szkoły podstawowej.
Magda Popek/Dziennik Bałtycki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.