Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20918 miejsce

Dzień Dziecka nie tylko dla dziecka w Lublinie

W poniedziałek odbył się finał akcji SOCKVEMBER Wolontariatu Misyjnego Salvator. Zebrane dary przekazano najbardziej potrzebującym.

 / Fot. Barbara Anzorge Wolontariat Misyjny Salvator to grupa młodych osób zaangażowana w dzieło misyjne zgromadzenia Salwatorianów. Oprócz uczestnictwa w formacji duchowej służą jako wolontariusze w Polsce i - co najważniejsze - z otwartymi sercami i gotowymi do pomocy rękami wyjeżdżają na misje.
W maju zorganizowana została przez nich akcja SOCKVEMBER. Pod tą nazwą kryła się szeroko zakrojona zbiórka skarpet dla potrzebujących pomocy. Odpowiednie pojemniki na dary zostały rozstawione w najczęściej uczęszczanych lubelskich ośrodkach akademickich. O akcji zostały również poinformowane miejscowe parafie.
Przedsięwzięcie nie ograniczało się jedynie do terenu Lublina. Wolontariusze odbierali paczki z chełmskich parafii, ale również od warszawskich wspólnot czy prywatnych darczyńców z Krakowa. Znamienny był fakt, że znaczna część zebranych darów pochodziła od patrona akcji, firmy Many Mornings z Aleksandrowa Łódzkiego.
Akcja zakończyła się sukcesem. Zgromadzono około 1300 par (!) skarpet. Jej finał odbył się 1 czerwca. Zgodnie z mottem był to Dzień Dziecka nie tylko dla dziecka.
- Zaangażowanie i chęć niesienia pomocy innym przerosła nasze oczekiwania. Cieszymy się, że możemy liczyć na ludzi o tak szczodrych sercach. - stwierdziła Barbara Anzorge, lider wolontariuszy, która nie kryła zadowolenia.
Przedstawiciele Wolontariatu przekazali zgromadzone dary trzynastu placówkom w Lublinie, jak domy dziecka czy schroniska dla bezdomnych.
- Każda inicjatywa zwracająca uwagę ludzi na problem ubóstwa jest szalenie ważna. Szczególnie taka, która nastawiona jest na aktywny udział w rozwiązaniu choćby drobnego problemu. Mogą to być skarpetki, które skłonią do głębszego zastanowienia się nad losem drugiego człowieka. - komentuje akcję Norbert Rudaś z objętego akcją Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta.

Lista obdarowanych ośrodków
Dom Dziecka im. Ewy Szelburg-Zarembiny, Aleje Racławickie 22
„Pogodny Dom”, ul. Pogodna 31
Pogotowie Opiekuńcze, ul. Kosmonautów 51
Rodzinny Dom Dziecka, ul. Harnasie 3
Dzienny Ośrodek Adaptacyjny Dla Dzieci Specjalnej Troski, ul. Poturzyńska 1
"Katolickie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Siloe”, ul. Stanisława Staszica 16 a
Dom Pomocy Społecznej Dla Osób niepełnosprawnych Fizycznie, ul. Kosmonautów 78
Bractwo Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta, ul. Zielona 3
Noclegownia dla bezdomnych mężczyzn - Stowarzyszenie Nadzieja, ul. Abramowicka 2F
Schronisko dla bezdomnych mężczyzn, ul. Grabska 17
Schronisko i noclegownia, ul. Dolna Panny Marii 32
Dom Pomocy Społecznej "Betania", al. Kraśnicka 223
Dom Pomocy Społecznej im. Św. Jana Pawła II, ul. Ametystowa 22

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.