Facebook Google+ Twitter

Dzień dziecka w Katowicach. Jakie atrakcje czekają na najmłodszych?

Pokaz ratownictwa medycznego, miasteczko ruchu drogowego, podróże balonem oraz liczne gry i zabawy dla dzieci zaplanowano w okazji dnia dziecka w Katowicach.

Już jutro (1 czerwca) władzę w województwie śląskim obejmą dzieci. Wyłoniony w konkursie młody zarząd województwa, przyjrzy się sprawom, którymi zaprzątają sobie głowy młodzi mieszkańcy Śląska oraz podejmie szereg stosownych uchwał.

Obok tego wydarzenia na placu Sejmu Śląskiego w Katowicach, będą się odbywały liczne gry i zabawy zorganizowane przez harcerzy Chorągwi Śląskiej. Będzie można zagrać w kartofla, w klasy, wyścigi kapsli, dla odważnych przewidziano możliwość pomalowania sobie twarzy.

Dla starszych dzieci policjanci przygotowali miasteczko ruchu drogowego oraz pokaz radiowozów policyjnych . Będzie można zobaczyć też pokaz ratownictwa medycznego, który zorganizowało wojewódzkie pogotowie ratunkowe.

Impreza na placu Sejmu Śląskiego rozpoczyna się o godzinie 10.30 i potrwa do godziny 14. Dzieci mogą przychodzić w towarzystwie pełnoletnich opiekunów.

Moc atrakcji przygotowały dla dzieci także władze Chorzowskiego ogrodu zoologicznego. Bowiem tylko 1 czerwca będzie można zwiedzić cały ogród za jedynie 3 złote. Bramy zoo otworzą się już o godzinie 9 rano.

Natomiast w śląskim wesołym miasteczku będzie można spróbować takich atrakcji, jak lot balonem, skok na bungee, dla młodszych przewidziano pokaz gigantycznych baniek mydlanych.

Koszt całodniowego karnetu to 40 złotych dorośli, emeryci 20 złotych, dzieci do trzeciego roku życia mają wstęp za darmo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.