Facebook Google+ Twitter

Dzień Dziecka w Radziejowie

W Radziejowie pod patronatem Burmistrza Radziejowa, Sławomira Bykowskiego z inicjatywy Gabinetu Lek-Wet W. Wielgosza i Lek-Wet M. Barczykowskiego i miejscowej biblioteki odbyła się czwarta wystawa psów połączona z konkursem plastycznym.

Janusz Kołodziejski ze swoim pupilem / Fot. Karol SzmagalskiImprezę zorganizowano z okazji Dnia Dziecka. 1 czerwca 2014 roku.Była okazja do rodzinnego świętowania. Impreza ta stała się dzięki organizatorom integralną częścią innych działań kulturalnych w Radziejowie. Organizatorzy zadbali o wiele atrakcji, aby ten Dziecka był niepowtarzalny i długo pamiętany. Wraz z dziećmi do parku za miejscowym Domem Kultury przybyli rodzice i dziadkowie dla których Dzień Dziecka jest okazją , żeby spędzić czas z wnukami i samemu dobrze się zabawić.

Na wystawie / Fot. Karol SzmagalskiProgram wystawy obejmował :Wybór psa - Pupila Publiczności, Wyniki konkursu - „Mój przyjaciel pies", Konkurs na najlepiej wytresowanego psa - reagowanie na komendy „siad", „podaj łapę", „głos", „leżeć". Wzbudził duże zainteresowanie wśród uczestników ( w wystawie wzięło udział 27 wystawców prezentujących swoich „pupilów” jak i licznie zgromadzonych widzów.
Album fotek


Ze swoim pupilem / Fot. Karol SzmagalskiObserwując tę wystawę, widać wyraźnie jak dzieci traktują swego pupila . Pies jest dla nich najlepszym przyjacielem. To zwierzę, które najbardziej przywiązuje się do człowieka swego właściciela, staje się jemu wierny, oddany, wpatrzony jak w obrazek, stara się jak najbardziej przypodobać, popisuje się w celu zwrócenia na siebie uwagi. Podobnie i z jego właścicielem, który też bardzo się przywiązuje do swojego czworonożnego przyjaciela. Poświęca mu dużo czasu, miłość, stara się o jak najlepsze posłanie, jedzenie, chodzi na długie spacery, aby ich pies był w jak najlepszej kondycji.


Nagrodzenie w konkursie plastycznym / Fot. Karol SzmagalskiW konkursie plastycznym uczestniczące w nim dzieci przedstawiły : portret psa, ciekawą sytuację, przygodę z pieskiem. Był to własny pies lub pies marzeń. Komisja konkursowa wyłoniła 10 najciekawszych prac, które były zaprezentowane podczas wystawy. Prace te będą również wystawione w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Radziejowie w miesiącu czerwcu.

Pokazy / Fot. Karol SzmagalskiWesołe miasteczko / Fot. Karol SzmagalskiTo nie tylko ta impreza. Z okazji Dnia Dziecka w okolicznych szkołach obchodzony był dzień sportu. Zabawka, książka, wypad do centrum rozrywki, to nierozerwalne elementy tego święta.

Organizatorzy zadbali o wiele atrakcji, aby ten Dziecka był niepowtarzalny i długo pamiętany. To różnorodna impreza. Na terenach przylegających do Radziejowskiego Domu Kultury były dodatkowe atrakcje: pokazy Agility, małe wesołe miasteczko, występ zespołu wojskowego "Błękitne Berety", występ artystyczny dzieci z Zespołu Szkół w Radziejowie, tworzenie dzieł z masy solnej, kształtowanie baloników, przybędą wiewiórki z banku BGŻ, pojawili się również motocykliści i dzieciaki mogły się zapoznać z pięknymi maszynami.Motocykliści / Fot. Karol Szmagalski

Subicere / Fot. Karol SzmagalskiNiezwykle tanio dostępne były także ciepłe posiłki oraz napoje, a całkowity przychód uzyskany z ich sprzedaży zostanie przekazany Stowarzyszeniu Wspierania Osób Niepełnosprawnych SUBICERE.

Impreza była by niemożliwa bez sponsorów, którymi byli: Burmistrz miasta Radziejów, Probio - pan Benedykciński, Wójt gminy Osięciny, BGŻ, Przedsiębiorstwo Prasmet, Madagier, Wójt Gminy Dobre, Gemini, Burmistrz Miasta i Gminy Piotrków Kuj., Starostwo powiatu radziejowskiego. Dodatkowe nagrody zostały ufundowane przez firmę JOSERA produkującą karmy dla zwierząt oraz przez hurtownię zoologiczną Dingo.

Pokaz fotek slajd

Była to niezwykle potrzebna i pożyteczna impreza. Brawa dla uczestników i organizatorów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.