Facebook Google+ Twitter

Dzień Dziecka w Teatrze Studio. Dołącz, wspieraj dzieciaki ze szkoły w Łajskach

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-05-23 15:32

1 czerwca w Teatrze Studio odbędzie się charytatywny koncert, do którego zostaną zaproszone utalentowane dzieci różnych narodowości. Gospodarzem wieczoru będzie znany aktor, Krzysztof Majchrzak, a Wiadomości24.pl objęły patronat medialny nad imprezą.

 / Fot. plakatSwój program artystyczny zaprezentuje orkiestra dęta ze Szkoły Podstawowej w Łajskach, propagująca ideę edukacji włączającej, tzn. wszystkie dzieci, niezależnie od swoich słabości, czy też wybitnych uzdolnień, orzeczeń o niepełnosprawności, czy wygranych konkursów – uczą się razem w klasach. W składzie zespołu są dzieci niepełnosprawne umysłowo oraz zdrowe.

Podczas koncertu zagra również orkiestra dęta z podobnej niemieckiej szkoły Theo-Koch Schule z Grunbergu. Dochód z koncertu przeznaczony będzie na rozwój szkoły w Łajskach.

"Od siedmiu lat szkoła, którą kieruję, realizuje program edukacji włączającej, tzn. wszystkie dzieci, niezależnie od swoich słabości, czy też wybitnych uzdolnień, orzeczeń o niepełnosprawności, czy wygranych konkursów – uczą się razem w klasach. Mając pewność, że ten system w najbardziej harmonijny sposób odpowiada na potrzeby edukacyjne i rozwój społeczny wszystkich uczniów od lat propagujemy ideę edukacji włączającej. W tym roku naszym sztandarowym projektem jest Międzynarodowy Dzień Dziecka organizowany wraz z nowymi „ przyjaciółmi szkoły”: Warszawskim Teatrem Studio (duża scena i przestrzeń wystawiennicza) oraz Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie (projekt i realizacja scenografii - pisze Marek Karwacki, dyrektor szkoły w Łajskach.

A tak opisuje codzienność swojej szkoły:

"Jesteśmy małą, wiejską, publiczną Podstawową Szkołą
w Łajskach w gminie Wieliszew (województwo mazowieckie), która od 7
lat pracuje z uczniami z różnymi dysfunkcjami – propagując ideę EDUKACJI WŁĄCZAJĄCEJ, tzn. wszystkie nasze dzieci niezależnie od swoich słabości, czy też wybitnych zdolności, orzeczeń o niepełnosprawności czy wygranych konkursów – WSZYSTKIE DZIECI uczą się razem w klasach, uczą się wzajemnie od siebie, i my dorośli też uczymy się od nich.[...]

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.