Facebook Google+ Twitter

Dzień Dziecka z „Niezwykłymi Lekcjami Rytmiki” prosto z Polski

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-05-30 11:20

Dzień Dziecka – obchodzony przez polskie maluchy 1 czerwca – już niebawem. Warto więc, pielęgnując ponadczasowe wartości, pomyśleć o prezencie, który nie tylko ucieszy, ale również przybliży dzieciom polską kulturę, tradycje i obyczaje.

Dzień Dziecka – radośnie obchodzony przez polskie maluchy 1 czerwca – już niebawem. Warto więc, pielęgnując ponadczasowe wartości, pomyśleć o prezencie, który nie tylko ucieszy, ale również przybliży dzieciom polską kulturę, tradycje i obyczaje.
Doskonałą propozycją – zwłaszcza dla zabieganych rodziców, szukających prezentów w internecie – jest autorska płyta Justyny Tomańskiej i Mariusza Totoszko „Niezwykle lekcje rytmiki. Jestem Polakiem”. Płyta cieszy się ogromną popularnością w Polsce, a jej wydaniu towarzyszyć będzie wakacyjna trasa koncertowa, promująca nasz kraj i propagująca ideę patriotyzmu wśród najmłodszych.
Ten swoisty, muzyczny podręcznik ‘polskości’ – skierowany do maluchów w wieku od 4 do 8 lat – zawiera 10 piosenek tematycznych o Polsce, dzięki którym mają możliwość zdobycia podstawowej wiedzy z zakresu historii i dziedzictwa kulturowego oraz poznania walorów geograficznych swojego kraju. Słuchając płyty „Niezwykłe Lekcje Rytmiki. Jestem Polakiem” dzieci odkrywają piękno polskich miast i wsi, atrakcje przyrodnicze, tradycje kulinarne, jak też sławnych rodaków. Sprzyja to powstawaniu i budowaniu więzi z ojczyzną oraz łatwemu – bo inicjowanemu przez zabawę – identyfikowaniu się z nią. Dodatkowymi atutami 3-częsciowej płyty, pozwalającymi rozwijać u dzieci umiejętności wokalne i taneczne, są podkłady karaoke oraz 10 lekcji rytmiki prowadzonych przez Mariusza Totoszko.
Płyta „Niezwykłe Lekcje Rytmiki. Jestem Polakiem” – dzięki profesjonalnym i przy tym przystępnym dla dzieci aranżacjom muzycznym oraz edukacyjnym tekstom bazującym na ogólnej wiedzy historycznej i przyrodniczej – ma ogromną wartość nie tylko artystyczną, ale też merytoryczną. Projekt zyskał honorowe wsparcie Rzecznika Praw Dziecka, p. Marka Michalaka, który decyzję o objęciu płyty patronatem argumentował następująco – „(…) Warto kształtować postawy młodych ludzi od najmłodszych lat, pokazując im piękno języka i ojczyzny. Trzeba także ich wspomóc, aby w przyszłości mogli w pełni korzystać z tej wiedzy i umiejętności. Lekcje rytmiki z geografią w tle będą dobrą okazją do pierwszych lekcji patriotyzmu”.
„Niezwykle Lekcje Rytmiki” polecane są rodzicom i opiekunom, którym zależy na prawidłowym i przy tym wszechstronnym rozwoju dziecka. Płyta przeznaczona jest do edukacyjnych i jednocześnie niezwykle przyjemnych zabaw wspierających rozwój intelektualny i psycho-fizyczny dzieci.
Piosenka promująca płytę – „Jestem Polakiem” – dostępna jest w serwisie YouTube. Natomiast płytę kupić można m.in. w salonach Empik oraz w internetowym sklepie empik.com. Więcej informacji i aktualności na temat płyty znaleźć można na profilu „Niezwykłych Lekcji Rytmiki” na Facebooku.
Całkowity dochód Justyny Tomańskiej i Mariusza Totoszko ze sprzedaży płyty przeznaczony zostanie na cele charytatywne.
(Hello PR Hello PR)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.