Facebook Google+ Twitter

Dzień Dziennikarza Obywatelskiego

Już chyba pora, by pomyśleć o ustanowieniu Dnia Dziennikarza Obywatelskiego. Wyróżnijmy się. Wprawdzie 2 lipca to Dzień Dziennikarza, ale czy to także nasze święto? Do tej pory go nie obchodziliśmy.

Fot. ilustracyjna / Fot. http://www.sxc.hu/photo/1072482Kiedy spojrzy się na kalendarz świąt, widać, że ciągle ich przybywa. Niektóre kalendaria odnotowują doprawdy dość dziwne. 7 stycznia np. był, nomen omen, Dniem Dziwaka. Nie będzie więc chyba wielką przesadą, jeśli i my ustanowimy sobie swoje święto - Dzień Dziennikarzy Obywatelskich.

Już czwarty raz Wiadomości24.pl organizują konkurs na Dziennikarza Obywatelskiego Roku. Wiadomości24.pl to największy i najbardziej znany w Polsce serwis dziennikarzy obywatelskich. Jako pierwszy i jedyny zaproponował - z sukcesem - dziennikarzy obywatelskich do tytułu Dziennikarza Roku 2009 tygodnika Press.

Uważam więc, że jako jego Autorzy mamy niezbite prawo do ustanowienia naszego - dziennikarzy obywatelskich - święta. Moja propozycja brzmi - 14 czerwca. Bo 14 czerwca 2006 to data oficjalnego otwarcia serwisu Wiadomości24. pl.

Zapraszam do dyskusji i oddawania głosów w sondzie.

*****
Głosowanie zakończone. Oto wynik:
60% głosujących uznało, że najlepszym terminem będzie 14 czerwca,
25% uważa, że lepszy byłby inny termin
15% twierdzi, że takie święto nie jest nam potrzebne.

Dziękuję.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (123):

Sortuj komentarze:

Ponad 17 000 odsłon! No, no. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jolu! Obstaję przy swoim! To znaczy tym, co zaproponowałem w odpowiedzi na apel Tomka Naczelnego, co też mówię, Kowalskiego. Obejmuj w dniu Dziennikarza Obywatelskiego Redakcję. I się nie wymiguj.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jolu, GRATULUJĘ! No i dobrze. 14 czerwca większością głosów został wybrany. Zostałem przegłosowany. Podporządkowuję się. ŚWIĘTUJMY!

Komentarz został ukrytyrozwiń

"obawiam się, że może to być jeszcze jeden sposób manipulacji (czy też "zabieg marketingowy", jak mówią o swoich praktykach managerowie) dla korporacji" - mówi Maciek. Hmm, nie można mu odmówić racji, niestety :( No ale już nie mieszajmy:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czerwiec jest bardzo dobry. Jest już pięknie, ciepło, dnie są długie - a 14 ma swoje uzasadnienie j.w. Natomiast lipiec czy sierpień to miesiące wakacyjne, urlopowe, wyjazdowe - więc raczej nie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.02.2010 19:29

Adamie, jesteś OK ! Ryszardzie, zostawmy 22 lipca w spokoju, nie upolityczniajmy święta DO.
Jolu, za kilkadziesiąt minut liczenie? Wydaje mi się, że 14 czerwca, jest najbardziej optymalną datą i przeważa w komentarzach :) Szkoda tylko, że bardzo mało osób wypowiedziało się w tej kwestii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I jeszcze jeden głos byłego Autora link link , potem jednego z głównych inicjatorów i twórców serwisu http://www.doorg.info/ - Maćka Lewandowskiego - który powiedział mi tak:

"Wiesz, tak szczerze to ja nie jestem przekonany do tego. Nie widzę sensu, poza tym ja osobiście nie lubię takich świąt (takich, to znaczy innych, niż wynikających z wielowiekowej tradycji), ale to tylko moje subiektywne odczucia. Być może, że sporo ludzi będzie z radością świętować taki dzień. Aha - i obawiam się, że może to być jeszcze jeden sposób manipulacji (czy też "zabieg marketingowy", jak mówią o swoich praktykach managerowie) dla korporacji. Bardzo się tego obawiam".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ostateczne dzień 14 czerwca..:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję wszystkim, każdy głos czytam uważnie. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Antoni. Po prostu zastosowałem się do słów Jolanty: "Proszę podawać propozycje i głosować." That's all :) Datę 14 czerwca też zaakceptuję :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.