Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29797 miejsce

Dzień Dziennikarza Obywatelskiego. Obchodzimy go po raz pierwszy!

14 czerwca - Dzień Dziennikarza Obywatelskiego. Obchodzimy go po raz pierwszy. W Wiadomościach24.pl ukazywać się będą materiały o dziennikarzach obywatelskich i dziennikarstwie obywatelskim. Co jeszcze? Serwis ma tego dnia nowego naczelnego!

Laureaci konkursu Dziennikarz Obywatelski 2009 Roku. / Fot. Jan Paczkowski / Fot. Krzysztof DąbrowskiPrzypomnieć trzeba, że pomysł na Dzień Dziennikarza Obywatelskiego zrodził się całkiem niedawno, a pomysłodawcą jest Jolanta Paczkowska, Dziennikarka Obywatelska 2009 Roku. Raz jeszcze gratuluję Joli świetnego pomysłu. Ukłony dla Nowej Soli, mam nadzieję, że wszyscy tam wiedzą, jaki skarb mają u siebie.

No, ale co w planach pierwszego roku obchodów? Przede wszystkim, tego dnia serwis chcemy wypełnić tekstami o dziennikarstwie obywatelskim. Oczywiście, bez przesady, bo ważne materiały wydarzeniowe również gościć będą na stronie głównej, Dzień jest jednak specjalny, toteż przygotowujemy swoje teksty. Będą materiały o Dziennikarzach Obywatelskich Roku i historii tego fenomenu jakim jest dziennikarstwo obywatelskie. Wierzę, że weźmiecie udział w tym przedsięwzięciu - prosimy o Wasze przemyślenia na temat DO. Historii i roli dziennikarstwa obywatelskiego, jego misji, jak i dnia codziennego. Prosimy o oceny, wskazanie zagrożeń i szans.

PLAKAT DO POBRANIA (PDF)14 czerwca - Dzień Dziennikarza Obywatelskiego. / Fot. Krzysztof DąbrowskiProsiłem też o zgłaszanie kandydatur w konkursie (wyborach, plebiscycie, jakkolwiek by rzecz nazwać) na wyłonienie redaktora naczelnego Wiadomości24.pl, który swą funkcję będzie sprawował w ten szczególny dzień - 14 czerwca. Już wiemy kto nim będzie - Rafał Gdak. Zadecydowało o tym głosowanie w komentarzach pod tym tekstem. Tu odbywało się też zgłaszanie kandydatów. Na zgłoszenia czekaliśmy do 5 czerwca włącznie. 6 czerwca sporządziliśmy sondę z nazwiskami zgłoszonych, którzy potwierdzili swój udział. Niestety, sonda zawiodła, stąd głosowanie w komentarzach. Rafał dostał najwięcej głosów, dziękuję też jego kontrkandydatom. Liczyłem wprawdzie na ostrzejszą kampanię, np. z wykorzystaniem Adtaily :) No, ale było spokojnie, w końcu Rafał ma doświadczenie, jest już szefem serwisu wyborczego W24! Teraz zostanie na jeden dzień szefem serwisu, umówiłem się z nim już, przyjedzie do Warszawy i będzie kierował pracami redakcji.

Do siedziby redakcji na drugim piętrze "Saturna" przy Domaniewskiej 41 w Warszawie zapraszamy oczywiście wszystkich, którzy kiedyś nas już odwiedzili, mieli zamiar nas odwiedzić oraz tych, którzy zamiaru takiego dotąd wcale nie mieli. Wpadnijcie wreszcie, okazja dobra by się spotkać zarówno po raz pierwszy, drugi, trzeci bądź kolejny. Nie sądzę, by nowy szef miał coś przeciwko temu : )

Ostatnie dane z sondy nim zdjęliśmy ją z powodu zastrzeżeń do jej funkcjonowania. / Fot. Tomasz Kowalski / Fot. Krzysztof DąbrowskiJeśli wszyscy nie zdołamy się spotkać w Warszawie, proponuję, byście 14 czerwca lokalnie zorganizowali spotkania dziennikarzy obywatelskich. No i koniecznie nadsyłali relacje z tych spotkań. Mam nadzieję, że uda się nam wydrukować plakaty informacyjne o Dniu DO i rozesłać osobom, które zechciałyby nakleić (przyczepić) je w swoich miastach tam, gdzie informacje o dziennikarstwie obywatelskim mogą się okazać przydatne. 14 czerwca zmienimy nieco wygląd logo Wiadomości24.pl, będzie też w sieci sporo bannerów na temat Dnia Dziennikarza Obywatelskiego.

A przy okazji: Wyniki głosowania w konkursie Dziennikarz Obywatelski 2009 Roku

14 czerwca - Dzień Dziennikarza Obywatelskiego. Świętujmy! - zachęca Jolanta Paczkowska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (145):

Sortuj komentarze:

Rafał Gdak

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.06.2010 19:42

Szczególne podziękowania i głębokie ukłony dla Beaty Traciak, za prawdziwe dziennikarstwo obywatelskie. Tematyka, którą podejmuje nie należy do łatwych. Wymaga to dużej odwagi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z okazji DO, powinny byc w redakcji do kupienia kubki, dlugopisy, koszulki :)) itp. :) mozna byloby wplacac na konto redakcji pieniadze (ktore pozniej do czegos by sie przydaly) i ktorys z redaktorow moglby je wyslac do osoby ktora by chciała taki kubek czy inna rzecz posiadac :)) fajnie by było :)). To taka propozycja juz na kolejne miesiace :D
Pozdrawiam!
świetujmy!! :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wierzę, że w szczęśliwe i przyjazne ręce Jednodniowego Redaktora Naczelnego
Oddaję chętnie, na jeden dzień losy swego Dziennikarstwa Obywatelskiego.
Niech Jego wzorowe, choć amatorskie zarządzanie,
Na długie lata w naszej pamięci zostanie.
I oby nam wszystkim, przy Naczelnym dobrze się działo.
I oby wszystkim, na koncie dobrych artów przybywało.
I oby wszyscy żyli długo i byli szczęśliwi,
A także, jeden dla drugiego - życzliwi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystkiego dobrego dla redakcji ....miałem dziś do Was się wybrać ale rano zgubiłem wszystkie dokumenty i jakoś nie mam nastroju na wspólne świętowanie..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozdrowienia dla wszystkich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sto lat ! Za doskonałą robotę .

Komentarz został ukrytyrozwiń

gratulacje zwycięzcy i wszystkiego najlepszego z okazji święta !!!! dla każdego z WAS :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję zwycięzcy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.